SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Kibice Bayernu Monachium wsparli fanów Legii Warszawa w walce z UEFA! [ZDJĘCIE]

Kibice Bayernu Monachium wsparli fanów Legii Warszawa w walce z UEFA! [ZDJĘCIE]

19.10.2016, godz. 22:04
Legia Warszawa - Borussia Dortmund, stadion, kibice
foto: EAST NEWS

Kary nałożone przez UEFA na Legię Warszawa odbiły się szerokim echem w całej Europie. Jedna grupa uważa, że zachowania niegodne należy karać z całą surowością, ale druga sądzi, że federacja przesadziła zamykając stadion mistrzów Polski na mecz z Realem Madryt. W tej mniej radykalnej są fani Bayernu Monachium, którzy podczas spotkania Ligi Mistrzów z PSV Eindhoven wywiesili transparent wspierający kibiców ze stolicy Polski.

Przypomnijmy, Legia Warszawa została ukarana przez UEFA zamknięciem stadionu na jeden mecz po rywalizacji z Borussią Dortmund. Wszystko przez zachowanie kibiców. Grupka fanów mistrzów Polski z kominiarkami na twarzach ruszyła podczas rywalizacji z BVB w stronę sektora gości, chcąc się zetrzeć z przyjezdnymi. Na ich drodze stanęła jednak ochrona i to właśnie z służbami bili się kibice Legii.

Kara zrobiła duże wrażenie na wszystkich ekspertach w Europie. Wielu uważa, że za takie wybryki jest ona adekwatna. Inni jednak uważają, że to zbyt dużo. Kibice Bayernu Monachium w środę wywiesili nawet transparent, na którym napisali hasło wspierające fanów z Warszawy. "W Warszawie, Rostowie czy gdziekolwiek indziej - nie dla zakazów dla kibiców. UEFA walczy z piłką nożną, zamiast z rasizmem" - napisano.

 

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: