SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Kibice Bayernu Monachium wsparli fanów Legii Warszawa w walce z UEFA! [ZDJĘCIE]

Kibice Bayernu Monachium wsparli fanów Legii Warszawa w walce z UEFA! [ZDJĘCIE]

19.10.2016, godz. 22:04
Legia Warszawa - Borussia Dortmund, stadion, kibice
foto: EAST NEWS

Kary nałożone przez UEFA na Legię Warszawa odbiły się szerokim echem w całej Europie. Jedna grupa uważa, że zachowania niegodne należy karać z całą surowością, ale druga sądzi, że federacja przesadziła zamykając stadion mistrzów Polski na mecz z Realem Madryt. W tej mniej radykalnej są fani Bayernu Monachium, którzy podczas spotkania Ligi Mistrzów z PSV Eindhoven wywiesili transparent wspierający kibiców ze stolicy Polski.

Przypomnijmy, Legia Warszawa została ukarana przez UEFA zamknięciem stadionu na jeden mecz po rywalizacji z Borussią Dortmund. Wszystko przez zachowanie kibiców. Grupka fanów mistrzów Polski z kominiarkami na twarzach ruszyła podczas rywalizacji z BVB w stronę sektora gości, chcąc się zetrzeć z przyjezdnymi. Na ich drodze stanęła jednak ochrona i to właśnie z służbami bili się kibice Legii.

Kara zrobiła duże wrażenie na wszystkich ekspertach w Europie. Wielu uważa, że za takie wybryki jest ona adekwatna. Inni jednak uważają, że to zbyt dużo. Kibice Bayernu Monachium w środę wywiesili nawet transparent, na którym napisali hasło wspierające fanów z Warszawy. "W Warszawie, Rostowie czy gdziekolwiek indziej - nie dla zakazów dla kibiców. UEFA walczy z piłką nożną, zamiast z rasizmem" - napisano.

 

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: