SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Kibice PSG ze święta zrobili zadymę. Policja użyła gazu

Kibice PSG ze święta zrobili zadymę. Policja użyła gazu

15.02.2017, godz. 14:44
Kibice PSG
foto: EAST NEWS

Okazałe zwycięstwo z Barceloną 4:0 było dla fanów PSG oczywistym powodem do świętowania. Nieczęsto pokonuje się przecież drużynę uznawaną za najlepszą na świecie i to w takim stylu. Paryscy kibice po zakończeniu meczu swoją radość okazywali na ulicach stolicy Francji. Niektórzy przesadzili z celebracją sukcesu i policja musiała użyć gazu łzawiącego.

Kiedy ulubieńcy paryskiej publiczności wchodzili na murawę, na trybunach mogli zobaczyć przepiękną oprawę, która dumnie głosiła: „Razem jesteśmy niepokonani”. Zawodnicy musieli udowodnić, że ich fani się nie mylą i nawet wielka Barcelona nie jest w stanie ich pokonać. Zrobili to z nawiązką, bo rozgromili Dumę Katalonii aż 4:0, zachwycając swoją grą cały piłkarski świat.

Dlatego trudno się dziwić, że radość w Paryżu była ogromna. Kibice PSG świętowali na trybunach, a po ostatnim gwizdku przenieśli się na paryskie ulice. Część wracała do domów samochodami, używając donośnych klaksonów. Część poruszała się pieszo, powodując liczne zakłócenia w komunikacji. Kibice blokowali jezdnie i uniemożliwiali w wielu miejscach ruch samochodowy, skakali także po zaparkowanych pojazdach i uderzali w obiekty znajdujące się na ich drodze. W kilku przypadkach radość przekroczyła dozwolone granice i policja była zmuszona do użycia gazu łzawiącego wobec paryskich fanów.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: