SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Kibice z Polski na mecz Real Madryt - Legia Warszawa wejdą za darmo!

Kibice z Polski na mecz Real Madryt - Legia Warszawa wejdą za darmo!

17.10.2016, godz. 21:52
Stadion Estadio Santiago Bernabeu, real Madryt
foto: EAST NEWS

W hiszpańskiej prasie aż huczy o przyjeździe kibiców Legii Warszawa na wtorkowy mecz z Realem w Lidze Mistrzów. Tamtejsza prasa przedstawia fanów ze stolicy jako bardzo groźnych, a klub blokował karty kredytowe w systemie płatności dla wszystkich, którzy chcieli kupić wejściówki na Santiago Bernabeu. Jednak kibice z Polski ze stowarzyszenia Aguila Blanca dostali od "Królewskich" bilety za darmo.

W Madrycie trwa wielka mobilizacja służb porządkowych przed przyjazdem kibiców Legii Warszawa. Panika w stolicy Hiszpanii jest bardzo duża, a tamtejsza prasa określa fanów mistrza Polski jako najniebezpieczniejszych na świecie, rasistów i homofobów. Spotkanie ma ochraniać rekordowa liczba funkcjonariuszy tak, aby na Santiago Bernabeu nie wydarzyła się coś złego. Doszło do sytuacji, w której 11-krotny triumfator Ligi Mistrzów skorzystał z przepisów UEFA dających możliwość zablokowania sprzedaży biletów do kraju, z którego pochodzi drużyna gości. W związku z tym pomimo otwartej dystrybucji wejściówek były blokowane polskie karty kredytowe przez system płatności. Wszystko związane jest przed obawą, żeby nie doszło do awantury, która miała miejsce  podczas meczu Champions League między Legią i Borussią 14 września. Wówczas grupa zamaskowanych osób chciała przedostać się na sektor zajmowany przez kibiców gości.

Jednak nie wszyscy kibice z Polski muszą się liczyć z takimi obostrzeniami ze strony Realu, ponieważ "Królewscy" przekazali darmowe bilety stowarzyszeniu Aguila Blanca, które na co dzień współpracuje z wicemistrzem Hiszpanii. Warunkiem tego było posiadanie legitymacji członkowskiej, a także zgłoszenie chęci kupna wejściówki w odpowiednim terminie. Klub miał prawo odmówić, ale nie tylko tego nie zrobił, ale dodatkowo przekazał je za darmo. Wprawdzie było ich tylko 14, lecz ich koszt oscyluje w granicach 250 złotych. - To czwarta taka sytuacja. Wcześniej Real zafundował nam bilety na FC Basel, FC Kopenhaga i z Malmo FF. Czyli zawsze w Lidze Mistrzów, na domowy mecz z rywalem, który w środku tygodnia nie zapełni stadionu - powiedziała Katarzyna Cenian ze stowarzyszenia Aguila Blanca.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: