SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Kiedrzynek lepsza niż Bayern i Lewandowski! Polka zagra w półfinale Ligi Mistrzyń

Kiedrzynek lepsza niż Bayern i Lewandowski! Polka zagra w półfinale Ligi Mistrzyń

30.03.2017, godz. 12:01
KIEDRZYNEK NIE POWSTRZYMAŁA FRANKFURTU
PIŁKA NOŻNA KOBIET, KIEDRZYNEK KATARZYNA, MECZ, PRZEGRANA, BERLIN foto:

Katarzyna Kiedrzynek zagra w półfinale Ligi Mistrzyń! PSG, w którym występuje najlepsza polska bramkarka, rozbiło na swoim boisku Bayern Monachium aż 4:0 i zapewniło sobie awans do 1/2 finału rozgrywek. Co ciekawe pełne 90 minut w barwach bawarskiej drużyny zagrała... Gina Lewandowski.

Katarzyna Kiedrzynek to od pewnego czasu nie tylko najlepsza bramkarka w Polsce, ale też jedna z najwybitniejszych na swojej pozycji na całym świecie. A na dodatek gra w drużynie, która gwarantuje jej hurtowo zdobywane puchary - PSG. Ostatnio zawodniczki paryskiej drużyny odniosły spory sukces, bo zakwalifikowały się do półfinału najbardziej elitarnych rozgrywek w Europie, czyli Ligi Mistrzyń.

Co prawda w wyjazdowym spotkaniu ćwierćfinałowym przegrały z Bayernem Monachium 0:1, ale rewanż był ich wielkim popisem. Kiedrzynek zachowała czyste konto, a jej koleżanki aż cztery razy trafiły do siatki rywalek. Ostatecznie dzięki zwycięstwu 4:1 w dwumeczu to ekipa z Paryża powalczy o finał Champions League, a jej rywalem będzie słynna FC Barcelona.

Po zwycięstwie nad Bayernem można śmiało powiedzieć, że Kiedrzynek jest lepsza niż Lewandowski. Ale bynajmniej nie chodzi o kapitana reprezentacji Polski. W żeńskim zespole z Monachium występuje bowiem... Gina Lewandowski! Jednak nawet takie nazwisko nie pomogło jej w poprowadzeniu swojej drużyny do półfinału.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: