SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Kiedy i gdzie finał Ligi Mistrzów 2017? Kto w nim zagra?

Kiedy i gdzie finał Ligi Mistrzów 2017? Kto w nim zagra?

11.05.2017, godz. 09:51
Finał Ligi Mistrzów 2017 w Cardiff
Finał Ligi Mistrzów 2017 w Cardiff foto: uefa.com

Finał Ligi Mistrzów 2017 będzie wielkim wydarzeniem. O najbardziej prestiżowe trofeum w piłce klubowej powalczą dwaj europejscy giganci: Real Madryt i Juventus Turyn. Cristiano Ronaldo i spółka mają szansę dokonać historycznej rzeczy. Gdzie i kiedy odbędzie się finał Champions League 2017? O której godzinie?

Finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany w sobotę 3 czerwca o godz. 20:45 na Millenium Stadium w walijskim Cardiff. Arena tego meczu sprawia, że jeden z piłkarzy będzie miał szczególną motywację, aby wygrać trofeum. Jest nim Gareth Bale, który od dawna zapowiadał, że marzy o triumfie w Champions League w swojej ojczyźnie. Nie wiadomo jednak, czy wystąpi w wielkim finale. W tym sezonie opuścił już wiele ważnych spotkań przez kontuzje. Walijscy kibice gorąco liczą na to, że do 3 czerwca będzie zdrowy jak ryba.

Jeśli Bale nie będzie mógł wystąpić w finale Ligi Mistrzów 2017 w Cardiff, to Real i tak będzie małym faworytem w meczu z Juventusem Turyn. "Królewscy" są przecież obrońcami tytułu. Warto zaznaczyć, że mogą dokonać historycznej rzeczy. Jeszcze żadnej drużynie nie udało się wygrać rozgrywek Champions League dwa razy z rzędu! Czy Cristiano Ronaldo i spółką będą pierwszymi, którzy tego dokonają? Przekonamy się już na początku czerwca.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: