SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Ku Klux Klan na stadionie Leicester?! To zdjęcie przeraziło internautów!

Ku Klux Klan na stadionie Leicester?! To zdjęcie przeraziło internautów!

15.03.2017, godz. 10:49
Ku Klux Klan na stadionie Leicester City?!
foto: Twitter

We wtorkowy wieczór Leicester City ograło Sevillę 2:0 i sensacyjnie awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Jednak jeszcze przed rozpoczęciem spotkania internauci mocno się przestraszyli, gdy zobaczyli zdjęcia z areny tych zmagań - stadionu King Power Stadium. Na pierwszy rzut oka wydaje się bowiem, że na trybunach zasiadają... członkowie Ku Klux Klanu!

Ku Klux Klan to rasistowska organizacja założona w Stanach Zjednoczonych dążąca do ograniczenia praw innych grup rasowych i etnicznych niż biała. Przed laty dopuszczała się ona brutalnej przemocy wobec ludzi o innym kolorze skóry, dlatego też nie dziwi zupełnie, że budziła powszechny strach, głównie wśród Afroamerykanów. Członkowie KKK nosili spiczaste, białe kaptury, które były dla tej grupy cechą rozpoznawczą i charakterystyczną.

Jakież było więc zdziwienie i przerażenie internautów, gdy w sieci zobaczyli zdjęcia z King Power Stadium oczekującego na mecz Leicester - Sevilla w Lidze Mistrzów. Na pierwszy rzut oka wydaje się bowiem, że na trybunach zasiadają setki członków Ku Klux Klanu w białych kapturach! Internauci zauważyli, że stadion wygląda nie jak arena zmagań w Champions League, a jak zlot KKK.

Na szczęście po przyjrzeniu się fotografii okazało się, że tak naprawdę to... flagi. Kibice Leicester przygotowali znakomitą oprawę, która miała ponieść do boju ich zespół. A składały się na nią głównie białe i niebieskie chorągiewki. Jednak gdy nie były używane przez fanów, a stały wetknięte w składane krzesełka na trybunach, faktycznie wyglądały jak białe kaptury Ku Klux Klanu. Twórcy tej oprawy widząc te zdjęcia z pewnością zaklęli pod nosem i złapali się za głowy...

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: