SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Legia europejską potęgą? Postawiła się finalistom Ligi Mistrzów i Ligi Europy!

Legia europejską potęgą? Postawiła się finalistom Ligi Mistrzów i Ligi Europy!

12.05.2017, godz. 10:15
Legia Warszawa - Real Madryt
foto: EAST NEWS

Real Madryt i Ajax Amsterdam wywalczyły ostatnio awans do finałów odpowiednio Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Co łączy obie te drużyny? Legia Warszawa! Zarówno Holendrzy, jak i Hiszpanie rywalizowali z "Wojskowymi" w trwającej edycji pucharów i co ciekawe żadnej z tych drużyn nie udało się wygrać na stadionie przy ul. Łazienkowskiej!

W tym tygodniu poznaliśmy komplet finalistów dwóch europejskich pucharów - Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W pierwszym zagra Real Madryt, a w tym drugim Ajax Amsterdam. Pozornie oba te kluby nie mają ze sobą nic wspólnego - grają w innych ligach, a także w różnych rozgrywkach międzynarodowych. Okazuje się jednak, że jest jeden czynnik, który je łączy. To Legia Warszawa!

W trwającej edycji europejskich pucharów mistrzowie Polski rywalizowali zarówno z Hiszpanami, jak i Holendrami. Z "Królewskimi" spotkali się w fazie grupowej Champions League, a na zespół Petera Bosza trafili w 1/16 finału LE, do której to rundy trafili po zajęciu trzeciego miejsca w LM. I trzeba przyznać, że podopieczni Jacka Magiery nie mają się czego wstydzić.

Po pierwsze grając z oboma tymi drużynami na swoim stadionie ani razu nie przegrali. Z Realem zremisowali 3:3, choć prowadzili już nawet 3:2 a z Ajaksem osiągnęli wynik 0:0. Na wyjazdach szło im już dużo gorzej - na Santiago Bernebeu polegli aż 1:5, z kolei na Amsterdam Arena 0:1. Mimo to statystyki Legii są całkiem imponujące. W tym sezonie Ligi Mistrzów była ona jedynym klubem, który potrafił w jednym spotkaniu strzelić "Królewskim" trzy gole, oraz jednym z dwóch, który zaaplikował im w dwumeczu cztery trafienia. Z kolei w rywalizacji z Holendrami "Wojskowi" stracili najmniej bramek ze wszystkich przeciwników Ajaksu w fazie pucharowej.

Ten sezon w Europie był dla mistrzów Polski naprawdę udany. I całkiem dumnie brzmi stwierdzenie, że na cztery spotkania dwa razy nie dali się pokonać finalistom najważniejszych rozgrywek międzynarodowych. Kibice nawet zauważyli, że zapewne to właśnie zwycięstwa z Legią dały Ajaksowi i Realowi pozytywnego kopa w walce o trofeum. A klub z Warszawy zachował klasę i na swoim profilu na Twitterze pogratulował sukcesu obu zespołom.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: