SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Legia - Sporting. Vadis Odjidja-Ofoe: Kluczowe było utrzymanie piłki

Legia - Sporting. Vadis Odjidja-Ofoe: Kluczowe było utrzymanie piłki

08.12.2016, godz. 20:30
Kluczowe było utrzymanie piłki
foto:

Według wielu ekspertów bohaterem zwycięskiego meczu Legii ze Sportingiem był Vadis Odjidja-Ofoe (27 l.). Zagrał w środku pola jak profesor, to przez niego przechodziły prawie wszystkie niebezpieczne akcje Legii.

- Co zadecydowało o zwycięstwie nad Sportingiem?

Vadis Odjidja-Ofoe: - Kluczowe było utrzymanie piłki, ale nie chodzi o procent jej posiadania. Przez 15 minut drugiej połowy Portugalczycy bardzo naciskali, dlatego gdy piłkę przejęliśmy, trzeba było przetrzymywać ją jak najdłużej.

- Kiedy uwierzyliście, że możecie wygrać?

- Już w... Lizbonie. Wtedy w pierwszej połowie oni zdobyli dwa gole, ale potem nie kreowali kolejnych sytuacji, tylko strzelali z daleka. Już wtedy wiedzieliśmy, że można z nimi powalczyć.

- Po pierwszym meczu w Lidze Mistrzów i laniu 0:6 z Borussią nikt się nie spodziewał, że na wiosnę będziecie grać w europejskich pucharach.

- To był pierwszy występ Legii w LM po 21 latach. A Borussia to świetny zespół, grało się z nimi trudniej niż przeciwko Realowi Madryt. Jednak z każdym meczem nabieraliśmy doświadczenia i zwieńczeniem tego było zwycięstwo ze Sportingiem. To wyjątkowy dla nas moment, bo wielu z nas nigdy wcześniej nie grało w LM.

- Tak grająca Legia będzie teraz dominować w ekstraklasie?

- To nie będzie łatwe. Przed nami dwa ważne mecze z Piastem i Łęczną i musimy je wygrać, bo w ostatni weekend straciliśmy punkty.

- Na co stać Legię w Lidze Europy?

- Nie wiemy, z kim zagramy, ale wszystko jest możliwe.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: