SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Legia Warszawa bez dopingu kibiców w Dortmundzie. Surowa kara od UEFA!

Legia Warszawa bez dopingu kibiców w Dortmundzie. Surowa kara od UEFA!

07.11.2016, godz. 20:31
Kibice Legia
Kibice Legii Warszawa foto: Super Express

Legia Warszawa w najbliższym wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund nie będzie mogła liczyć na żywiołowy doping swoich kibiców. Wszystko przez to, że UEFA nałożyła na mistrzów Polski zakaz wyjazdowy w związku z toczącym się wciąż postępowaniem. Klub ze stolicy nie zorganizuje grupowego wyjazdu do Dortmundu.

"Legia Warszawa informuje, że w związku z toczącym się postępowaniem dyscyplinarnym związanym z incydentami przed meczem w Madrycie, Control Ethics and Disciplinary Board UEFA postanowiła do czasu zakończenia postępowania nałożyć na klub środek zapobiegawczy w postaci zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na mecze Ligi Mistrzów UEFA. Mając powyższe na uwadze informujemy, że na mecz Ligi Mistrzów UEFA przeciwko Borussii w Dortmundzie nie będzie zorganizowanego wyjazdu naszych kibiców" - napisano w oświadczeniu klubu z Łazienkowskiej.

Zakaz jest co prawda tymczasowy, ale Legia na pewno nie będzie prowadziła we własnym zakresie dystrybucji biletów na spotkanie, które odbędzie się 22 listopada. Trybuny na sektorze gości pozostaną puste. Jeśli jednak indywidualni kibice z Warszawy będą chcieli obejrzeć mecz swojej drużyny na żywo, to nie powinni mieć problemów z kupnem wejściówek od niemieckiego klubu. Wtedy legioniści zasiedliby ramię w ramię z fanami gospodarzami.

Reakcja UEFA jest wynikiem zachowania kibiców z Warszawy podczas poprzednich spotkań mistrzów Polski. Najpierw przy Łazienkowskiej grupka chuliganów założyła kominiarki i ruszyła w stronę sektora przyjezdnych. Doszło do bójki z ochroną, użyto gazu. Po tych wydarzeniach federacja postanowiła zamknąć obiekt Legii na rywalizację z Realem Madryt. Niespokojnie było także, gdy warszawianie grali z "Królewskimi" w stolicy Hiszpanii. Grupa kibiców z Polski wywołała zamieszki przed Estadio Santiago Bernabeu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: