Sport piłka nożna liga mistrzów Legia Warszawa ma pewną Ligę Europy, ale Liga Mistrzów jest na wyciągnięcie ręki

04.08.2016, godz. 07:02
Nemanja Nikolić
Nemanja Nikolić cieszy się z gola foto: Super Express

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała u siebie z AS Trencin. Ten wynik pozwolił mistrzom Polski awansować do czwartej, ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów! Podopieczni Besnika Hasiego nie zagrali w rewanżu pięknej piłki, delikatnie mówiąc. Oddali pole rywalom, popełniali mnóstwo błędów, ale najważniejsze, że dalej walczą o Champions League! Na kogo Legia może trafić w czwartej rundzie eliminacji?

Ryzykowną strategię przyjął Bensik Hasi na rewanżowy mecz z mistrzem Słowacji. Nastawił drużynę przede wszystkim na obronę skromnej zaliczki z pierwszego spotkania. Przez takie podejście Legia miała ogromne problemy z piłkarzami AS Trencin. Podobnie jak w pierwszym meczu tych drużyn, duet skrzydłowych Bala-Kalu siał prawdziwe spustoszenie na skrzydłach. Można spokojnie powiedzieć, że Legia cudem nie straciła gola przez 90 minut!

Mistrzowie Polski muszą mocno popracować nad grą w obronie. Goście zbyt łatwo dochodzili do sytuacji. Na dodatek, Legia nie nadrabiała braków defensywnych z przodu. Nemanja Nikolić, Michał Kucharczyk i Steveen Langil - ta trójka ofensywnych graczy rozczarowała. Lista minusów po stronie polskiej ekipy w tym meczu jest na pewno długa, ale najważniejszy jest ten DUŻY PLUS - gra w 4. rundzie eliminacji LM!

Na kogo Legia może trafić w fazie play-off Champions League? Dzięki porażce Olympiakosu będzie rozstawiona. Losowanie par w piątek. Oto lista:

Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
Łudogorec Razgrad (Bułgaria)
FC Kopenhaga (Dania)
Hapoel Beer Szewa (Izrael)
Dundalk FC (Irlandia)

Legia Warszawa - AS Trencin 0:0 (1:0 w dwumeczu)

Legia: Malarz – Bereszyński (57. Broź), Lewczuk, Pazdan, Hlousek – Kucharczyk, Jodłowiec, Kopczyński, Moulin, Langil (70. Alexandrov) – Nikolić (79. Prijović)

Trencin: Chovan – Sulek, Bala, Lawrence, Janga, Holubek, Kalu, Bero, Udeh, Janco (79. Prekop), Klescik

Żółte kartki: Prijović

KONIEC! Legia zagra w czwartej, ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów!

90' - Arbiter doliczył trzy minuty.

88' - Genialnie Kopczyński! Najpierw przerwał kontratak, a później dał się faulować i wywalczył rzut wolny! Odwalił kawał dobrej roboty w tej nerwowej końcówce.

85' - W końcówce meczu budzi się Legia, ale będzie musiała bardzo ciężko pracować na sukces. Gościom nie pozostało nic innego jak wściekle atakować i szukać gola na wagę dogrywki.

81' - Szybko pokazał się Prijović. Żółta kartka w pierwszej akcji :/

79' - Zmiana w Trencinie. Młody wychowanek Prekop zastąpił Janco. W Legii również doszło do zmiany. Już wszystkie trzy wykorzystał trener mistrzów Polski. Prijović wszedł za Nikolicia.

76' - Dużo szczęścia miał Pazdan. Faulował Jangę w groźnej sytuacji, ale sędzie nie pokazał Polakowi żółtej kartki. A powinien.

73' - Bomba Jodłowca z dystansu w znacznej odległości minęła bramkę Chovana.

70' - Alexandrov zastąpił słabego dziś Langila. Więcej się po nim spodziewaliśmy w tym meczu.

68' - Legia będzie rozstawiona, gdyż odpadł grecki Olympiakos. Trzeba to wykorzystać!

65' - Co zrobił Kucharczyk?! Bramkarz gości popełnił błąd przy wybiciu, piłka trafiła pod nogi skrzydłowego, który zamiast spokojnie przymierzyć w pustą część bramki, szukał okienka i przestrzelił!

63' - Trochę lepszy okres Legii w tym meczu. Ruchliwi skrzydłowi Trencina chyba się już nieco zmęczyli. A gdy oni nie grają, nie gra cała drużyna.

60' - Kucharczyk próbował indywidualnie. Rozpoczął drybling w polu karnym, ale nie udało mu się minąć nawet pierwszego obrońcy.

57' - Pierwsza zmiana w Legii wymuszona. Za kontuzjowanego Bereszyńskiego wszedł Broź.

55' - Od czasu do czasu Legia odgryza się groźną kontrą, która zazwyczaj kończy się na Nikoliciu. Węgier na razie nie potrafi znaleźć drogi do bramki rywali.

52' - Nie widać poprawy czy też zmiany podejścia mistrzów Polski w tym meczu. Naprawdę chcą dowieźć to 0:0 do 90 minuty? Ryzykowne.

49' - I znów nęka Legię duet Bala-Kalu. Żaden obrońca gospodarzy za nimi nie nadąża!

Druga połowa rozpoczęta!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Legia wciąż szczęśliwie remisuje z Trencinem 0:0. W drugiej połowie musi jednak znacznie się poprawić. Z tak słabą grą w obronie daleko nie zajedzie!

40' - Fatalnie zachował się Jodłowiec! Zamiast podawać do niepilnowanego Moulina wybrał Kucharczyka, który nie dość, że miał na sobie obrońcę, to wcześniej zrobił dwa sprinty w 30 sekund.

37' - Źle to wygląda. Legia cofnęła się na własną połowę i daje grać rywalom. Czyżby mistrzowie Polski przestraszyli się po paru groźnych atakach najlepszej ekipy Słowacji?

34' - W rewanżu wreszcie pokazał się Nikolić. Przyjął piłkę w polu karnym i huknął na bramkę Chovana, który nie mógł mieć problemów z interwencją. Piłka leciała wprost w niego.

Trzeba załatać te dziury i to migiem!

32' - Ależ fart! Bala uciekł obrońcom, wyszedł sam na sam z Malarzem i... nie trafił! To była stuprocentowa sytuacja! Szybki może i jest, ale celownik do poprawki.

30' - Pół godziny gry za nami a Legia wciąż nie stworzyła sobie żadnej sytuacji bramkowej. Trudno nawet doszukać się celnego strzału gospodarzy. Taktyka na trzymanie przewagi z pierwszego meczu może się zemścić na mistrzach Polski. Oby nie...

Legio, kupuj tych skrzydłowych! :)

25' - Na razie zupełnie niewidoczny jest najnowszy nabytek Legii Langil. Powinien brać przykład ze skrzydłowych ekipy gości, którzy zasuwają jak małe motorki. Trudno za nimi nadążyć.

22' - Świetnie Malarz! Jest w wybitnej formie na początku sezonu! Piłkę zobaczył w ostatniej chwili a i tak zdążył z interwencją.

19' - Szkoda! Nikolić wychodził sam na sam z bramkarzem, ale wcześniej minimalnie spalił. Sędzia liniowy dobrze to wychwycił.

17' - Tak jak w poprzednim spotkaniu najmocniejszą bronią Trencina są skrzydła. Bala i Kalu są piekielnie szybcy, więc boczni obrońcy Legii nie mogą dziś zbyt wiele pomagać w ofensywie. Muszą się skupić na upilnowaniu rywali.

14' - Teraz groźnie dośrodkowywał w pole karne, lecz Lewczuk został przyblokowany i nie mógł skutecznie wyskoczyć do piłki. Narasta przewaga gospodarzy.

11' - Pierwsza szansa Legii. Piłka spadła pod nogi Moulina, ten natychmiast uderzył, ale futbolówka odbiła się od nogi obrońcy i wyszła na aut.

8' - A na razie tego nie robi. Obrona już popełniła dwa banalne błędy i tylko ofiarna interwencja Michała Pazdana przy tej drugiej sytuacji pozwoliła Legii utrzymać zero z tyłu.

5' - Przebojowo ruszył już na początku Kalu, ale Legia szybko opanowała sytuację i prowadzi atak pozycyjny. Musi mądrze pilnować swojej przewagi.

A warto dodać, że kibice odśpiewali wszystkie cztery zwrotki!

1' - GRAMY! A kibice wciąż pięknie i dumnie śpiewają hymn Polski!

Piłkarze już są na murawie. Za chwilę zaczynamy.

Jeśli Legia utrzyma skromną przewagę z pierwszego spotkania, może być rozstawiona w losowaniu par 4. rundy Ligi Mistrzów. Co musi się stać, aby polska ekipa miała łatwiejszą drogę do LM? Sprawdźcie TUTAJ.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu Legii i Trencina mistrzowie Polski wygrali 1:0 na wyjeździe. Jedyną bramkę spotkania zdobył niezawodny Nemanja Nikolić. W tej edycji eliminacji LM to było jego czwarte trafienie. Wykorzystał przepiękny rajd i asystę Michała Kucharczyka:

Tak prezentuje się natomiast wyjściowy skład mistrza Słowacji:

Warto dodać, że szansę grania od początku spotkania po raz pierwszy w Legii dostał najnowszy nabytek - Steeven Langil. Miejmy nadzieję, że szybko pokaże swoje umiejętności!

Wiemy już w jakim ustawieniu rozpoczną podopieczni Besnika Hasiego. Tak prezentuje się jedenastka Legii:

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z rewanżowego meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów Legia Warszawa - AS Trencin!
False 2906 True 1 2016-08-03 20:20:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora