SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Legia z nadziejami złożyła odwołanie do UEFA. Mecz z Realem dla kibiców?

Legia z nadziejami złożyła odwołanie do UEFA. Mecz z Realem dla kibiców?

07.10.2016, godz. 18:50
Mecz Ligi Mistrzów Legia Warszawa Borussia Dortmund 0:6
foto: Super Express

Legia Warszawa wciąż walczy o to, by jej kibice mogli obejrzeć na stadionie mecz z Realem Madryt. W związku z tym mistrzowie Polski w piątek wysłali do UEFA odwołanie od decyzji o zamknięciu obiektu na Łazienkowską. Zdaniem pracowników Legii to działanie ma spore szanse na powodzenie.

Cała afera zaczęła się od meczu Legia Warszawa - Borussia Dortmund, na którym doszło do awantury z udziałem pseudokibiców mistrzów Polski. Ubrani w kominiarki chuligani ruszyli na sektor gości, gdzie doszło do przepychanek z ochroną. Takie zachowanie nie mogło ujść uwadze UEFA, która stara się wszystkimi możliwymi metodami wytępić je ze stadionów. Oprócz tego na warszawianach wisiała groźba zarzutów o rasistowskie zachowanie swoich kibiców.

To ostatnie się nie potwierdziło. Zdaniem Seweryna Dmowskiego z biura Legii w tym należy upatrywać szansy na skuteczne odwołanie. Na ten moment klub z Łazienkowskiej musi zapłacić 80 tysięcy euro kary oraz rozegrać najbliższy mecz w Lidze Mistrzów u siebie bez udziału publiczności (spotkanie z wielkim Realem Madryt). Władze mistrzów Polski chcą zrobić wszystko, żeby piątkowe odwołanie przyniosło skutek. Dlatego też zamierzają wziąć udział w posiedzeniu komisji, by lepiej przedstawić swoje stanowisko. Ostateczna decyzja zostanie podjęta przez UEFA 12 października.

Źródło: TVN24/x-news
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: