Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Ronaldo i spółka rozbili włoski mur. Real znów wygrał Ligę Mistrzów!

Ronaldo i spółka rozbili włoski mur. Real znów wygrał Ligę Mistrzów!

03.06.2017, godz. 22:51
Real Madryt
Real Madryt foto: EAST NEWS

Real Madryt dokonał historycznej rzeczy. Jako pierwszy klub zdołał obronić Ligę Mistrzów! "Królewscy" wygrali te rozgrywki w poprzednim sezonie, a w tym znów mogli wznieść w górę trofeum za wygranie Champions League. Puchar dla Realu przypieczętował genialny Cristiano Ronaldo, który zabił marzenia Gianluigiego Buffona. Legendarny bramkarz stracił w tym spotkaniu więcej goli, niż we wszystkich poprzednich w LM (2016/2017), licząc fazę grupową i pucharową.

Przed tym meczem wszyscy neutralni kibice chcieli, aby to Juventus wygrał Ligę Mistrzów dla Gianluigiego Buffona. Legenda włoskiej piłki ma już 39 lat i pewnie to była dla niej ostatnia szansa na wygranie Ligi Mistrzów po raz pierwszy w karierze. Niestety, na swojej drodze spotkał Cristiano Ronaldo, który nie miał żadnej litości.

Portugalczyk dwukrotnie pokonał Buffona. Najpierw na 1:0, w pierwszej połowie, a za drugim razem trafił na 3:1, nie pozostawiając złudzeń, która ekipa wygra ten finał. Po 45 minutach wydawało się, że "Stara Dama" nawiąże równorzędną walkę z Realem. Wtedy był remis 1:1. Wyrównał po cudownej akcji, chyba najpiękniejszej w tej edycji Ligi Mistrzów, Mario Mandżukić.

Juventus przegrał jednak na własne życzenie. Po przerwie zupełnie stanął. Piłkarze z Turynu oddali inicjatywę rywalom, a ci szybko ją wykorzystali, strzelając aż trzy gole. "Królewscy" w pełni zasłużyli na wygraną w Cardiff i obronę Ligi Mistrzów!

Juventus Turyn - Real Madryt 1:4 (1:1)
Mario Mandżukić 27 - Cristiano Ronaldo 20, 64, Casemiro 61, Marco Asensio 90

Żółte kartki: Paulo Dybala, Miralem Pjanić, Alex Sandro, Juan Cuadrado x2 (czerwona) - Sergio Ramos, Dani Carvajal, Toni Kroos

Juventus: Buffon – Barzagli (66. Cuadrado), Bonucci, Chiellini – Dani Alves, Pjanić (71. Marchisio), Dybala (78. Lemina), S. Khedira, Alex Sandro – Higuain, Mandżukić

Real: Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – Kroos (89. Morata), Casemiro, Modrić – Isco (82. Asensio), Benzema (78. Bale), Ronaldo

KONIEC! Real zniszczył Juventus w drugiej połowie i zasłużenie wygrał Ligę Mistrzów! Królewscy obronili tytuł, jako pierwsza drużyna w historii. My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

90' - 4:1 dla REALU! Kropkę nad "i" postawił Asensio!

89' - Ostatnia zmiana w Realu. Morata wszedł za Kroosa.

87' - Czas upływa, a Juventus wciąż nie wie, jak strzelić bramkę kontaktową. Real już powoli może świętować obronę tytułu.

84' - Cuadrado się nie popisał. Niedawno wszedł na boisko, a teraz z niego wyleciał! Dostał drugą żółtą i czerwoną kartkę za uderzenie Ramosa.

82' - Ależ blisko gola był Juventus! Alves dośrodkował do Sandro, a ten strzałem głową pomylił się o włos! W Realu druga zmiana - za Isco wszedł Asensio.

79' - Wszystkie zmiany wykorzystał trener Juventusu. Lemina zastąpił Dybalę.

78' - Pierwsza zmiana w Realu. Bale zastąpił Benzemę. Słabo grał dziś Francuz.

77' - Cały czas w natarciu są Królewscy. Juventus bezradnie biega za piłką. Czy piłkarze Allegriego mają pomysł na zdobycie bramki? Wystarczy jedna, aby złapać kontakt. Później będzie łatwiej.

74' - Portugalczyk mógł mieć hat-tricka, lecz fatalnie przestrzelił w polu karnym! Za bardzo się odchylił i piłka poleciała w trybuny.

73' - Cuadrado już zarobił żółtą kartkę za faul na Ronaldo.

71' - Druga zmiana w Juve. Marchisio zastąpił Pjanicia.

70' - Juventus stara się ze wszystkich sił wrócić do gry, ale przespał początek drugiej połowy. Teraz ma gigantyczną pracę do wykonania.

A tak strzelił Ronaldo na 3:1.

68' - Wcześniej była pierwsza zmiana w Juve - ofensywna. Cuadrado zastąpił Barzagliego.

Tak Casemiro strzelił na 2:1.

Modrić w ciemno dośrodkowywał w pole karne, ale w idealnym miejscu czekał Ronaldo i z bliska pokonał Buffona - już po raz drugi w tym meczu!

NO I TAK SIĘ STAŁO! RONALDOOOOOO na 3:1 dla REALU!

64' - Juve siadło w drugiej połowie - nic nie gra. Jeśli szybko się nie obudzi, Real strzeli kolejnego gola.

Brazylijczyk w swoim stylu huknął zza pola karnego, ale Buffon by to obronił, gdyby nie interwencja Khediry. Piłka odbiła się od nogi Niemca i zmyliła bramkarza!

61' - GOOOOL! 2:1 REAL! CASEMIRO!!!

60' - Kolejna groźna akcja Realu! Marcelo fantastycznie podawał do Ronaldo, posyłając piłkę za linię obrony, lecz Portugalczyk zbyt późno ruszył. Na wślizgu nie złapał piłki.

57' - Przebojową akcją rewanżował się Higuain, lecz jego dośrodkowanie wyleciało poza końcową linię.

56' - Potężnie uderzył z dystansu Modrić lewą nogą. Siła była, ale zabrakło precyzji. Strzał w środek bramki złapał Buffon.

54' - Gra się zaostrza, więc reaguje sędzia. Żółta kartka dla Kroosa.

53' - Teraz ostro dostał od Marcelo Dani Alves. To powinna być kartka.

Już wrócił do gry.

51' - Piłką w twarz dostał Bonucci. Potrzebuje pomocy lekarzy.

49' - Co za interwencja Barzagliego. Isco już wpadł w pole karne i szykował się do oddania strzału, ale Włoch czubkiem buta wygarnął piłkę Hiszpanowi. Cudem uniknął faulu i rzutu karnego dla Realu!

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Ależ to jest widowisko! Po znakomitych 45 minutach mamy remis 1:1. Kto zdobędzie decydujące bramki po przerwie? Wracamy za 15 minut!

43' - Kolejny faul na Mandżukiciu, a sędzia ma tego dość. Pokazał Carvajalowi żółtą kartkę.

42' - Dużo strzela dziś z dystansu Pjanić, ale on może - potrafi to robić znakomicie. Wiedzą o tym obrońcy Realu, dlatego za każdym razem ofiarnie blokują jego strzały.

40' - Pomocy medycznej potrzebuje Mandżukić. Byłaby wielka szkoda, gdyby po tak pięknym golu musiał zejść z boiska przez kontuzję.

38' - Niesamowicie rzucił się na piłkę Chiellini, ale na swojej drodze napotkał Ramosa. Hiszpan wygrał powietrzny pojedynek z Włochem.

35' - Strzał Dybali z rzutu wolnego zatrzymał się na murze złożonym z graczy Realu. Choć wydaje się, że piłka odbiła się od ręki Ronaldo.

32' - Żółta kartka dla Ramosa - nic nowego :).

Patrzcie i podziwiajcie. Takie okazy powinno się wieszać w galeriach sztuki!

Jedyna słuszna reakcja na popis Juventusu :) Zaraz pokażemy tę bramkę.

CO ZA FENOMENALNY GOL JUVE! Piłka krążyła między kilkoma piłkarzami i nawet na chwilę nie spadła na murawę! Akcja zakończyła się tak, że Chorwat przyjął piłkę w powietrzu na klatkę piersiową i pokonał Navasa cudownym wolejem!

27' - GOOOOL! JEST REMIS 1:1! MARIO MANDŻUKIĆ!!!

27' - Mogło być 2:0 dla Realu, ale Isco fatalnie się pogubił! W szybkim kontrataku piłka zaplątała mu się pod nogami.

25' - Piłkarze Juve nie załamali się i już walczą o wyrównanie. Na razie jednak czujnie gra duet Ramos-Varane w defensywie.

To była zabójcza kontra Realu:

To było 41. trafienie Ronaldo w tym sezonie - maszyna!

To jest cały Ronaldo! Nie było go widać, ale dostał jedno dobre podanie i już trafił! Rozegrał znakomity kontratak z Carvajalem, który zakończył precyzyjnym strzałem przy prawym słupku bramki Buffona!

20' - GOOOOOOOOOL! 1:0 REAL!!! RONALDOOOOOOOOOOOO!!!

Na razie nie jest to udany mecz Marcelo. Wcześniej w taki sposób ośmieszył go Dybala:

18' - Ładna kombinacja Marcelo i Benzemy przy bocznej linii boiska zakończyła się przeciętnym dośrodkowaniem Brazylijczyka. Juve poradziło sobie z tą akcją.

Dziś Higuain próbował już dwa razy. Do trzech sztuka? Nigdy mu nie szło w finałach, ale w Cardiff chce to zmienić.

15' - Królewscy zbyt łatwo tracą piłkę w środku pola. A to dziwne, bo duet Kroos-Modrić po mistrzowsku jest w stanie zmuszać rywala do ganiania za futbolówką.

13' - Sędzia już pokazał żółtą kartkę. Paulo Dybala został ukarany za taktyczny faul na Kroosie.

12' - Wreszcie pokazał się Portugalczyk w ofensywie. Przegrał jednak walkę wręcz z Chiellinim.

10' - Na początku meczu gwiazdy Realu nie istnieją. Wścieka się Ronaldo, który nie dostaje żadnych piłek. Musi harować w odbiorze.

8' - Ależ atakuje Juve! Teraz bombę posłał Pjanić i znów Navas był zmuszony do interwencji! Bramkarz Realu już jest rozgrzany do czerwoności.

Tutaj dokładnie widać, z jakiej pozycji oddawał strzał.

6' - I znów strzelał Argentyńczyk, tym razem mocniej i z dalszej odległości. Navas bronił na raty.

4' - Widać, że piłkarze obu drużyn są bardzo zdenerwowani. Popełniają łatwe błędy, nie chcą rzucić większych sił do ataku. Choć na razie trzeba przyznać, że groźniejsze jest Juve. Już strzelał Higuain, lecz prosto w Navasa.

1' - GRAMY!

Była pompa przed meczem, my chcemy pompy na meczu!

Higuain już na rozgrzewce pokazał, że ma apetyt na Królewskich. Czy to on "zje" dziś Real? Za chwilę początek meczu!

Na szczęście muzyczny pokaz już dobiegł końca. Na murawę wychodzą główni aktorzy tego widowiska, czyli piłkarze Juve i Realu!

Będziemy szczerzy - ta muzyczna formacja ma już najlepsze lata za sobą. Poza tym brakuje głównej wokalistki Fergie, która mogłaby uratować ten słaby pokaz. Dawać mecz!

Na stadionie w Cardiff trwa ceremonia otwarcia. Mały koncert daje ekipa Black Eyed Peas.

Jeszcze żadna drużyna w historii nie potrafiła wygrać tego trofeum dwa razy z rzędu. Real ma szansę dokonać wielkiej rzeczy. Czy Królewscy ponownie zdobędą Ligę Mistrzów? To by było coś!

W Juventusie zdrowe są wszystkie gwiazdy. Większość neutralnych kibiców chce, aby to Buffon zgarnął trofeum Ligi Mistrzów, zanim zakończy karierę. Czy włoski bramkarz powstrzyma dziś Cristiano Ronaldo?

Zaczynamy od składów. W Realu bez zaskoczeń. Królewscy rozpoczną najmocniejszą jedenastką. Gareth Bale, który dopiero wrócił po kontuzji, siedzi na ławce rezerwowych. Bardzo liczy na to, że będzie mógł się pokazać w swoim rodzinnym mieście. Czy Zidane skorzysta dziś z jego usług?

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z finału Ligi Mistrzów Juventus - Real!
False 3236 True 1 2017-06-03 20:30:00 True 30