SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Losowanie Ligi Mistrzów USTAWIONE? Hiszpanie dopatrzyli się oszustwa!

Losowanie Ligi Mistrzów USTAWIONE? Hiszpanie dopatrzyli się oszustwa!

21.04.2017, godz. 21:18
Ian Rush, Liga Mistrzów, losowanie
foto: EAST NEWS

Piątkowe losowanie półfinałów Ligi Mistrzów 2017 wywołało ogromne emocje na Półwyspie Iberyjskim. Nic dziwnego, w końcu wśród czterech najlepszych ekip znalazły się dwie z Hiszpanii. W Madrycie po cichu liczyli na powtórkę finału sprzed roku, gdy w decydującym o trofeum spotkaniu odbyły się derby tego miasta. Wiadomo, że scenariusz się nie powtórzy. Media w Hiszpanii już oskarżają UEFA, że losowanie było ustawione!

Losowanie półfinałów Ligi Mistrzów 2017 przeprowadził w piątek Ian Rush. Legendarny walijski piłkarz jest ambasadorem tegorocznego finału w Cardiff. Według hiszpańskich dzienników cała ceremonia była ustawiona! Oskarżenia już zostały wystosowane przez pisma "Marca" i "AS". Według dziennikarzy z Półwyspu Iberyjskiego Walijczyk dokonał wielkiego oszustwa przy wyciąganiu kulki z Atletico Madryt.

Media w Hiszpanii uważają, że o ile Real Madryt został wylosowany zgodnie z prawidłami, po mieszaniu kulkami, o tyle przy dolosowywaniu mu rywala w walce o finał elitarnych rozgrywek nie wszystko było przejrzyste. Rush miał po prostu włożyć rękę do naczynia z kulkami i wyciągnąć bez mieszania tę z "Rojiblancos".

Ocenę zasadności tych oskarżeń pozostawiamy wam. Wiemy jednak, że UEFA losowania z pewnością nie anuluje i pierwszy półfinał Real - Atletico odbędzie się na Estadio Santiago Bernabeu 2 maja o godzinie 20:45. Rewanż osiem dni później o tej samej porze. W drugiej parze AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie zmierzy się z Juventusem Turyn.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: