SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów 2017: Rekordowy finał Ronaldo, Zidane'a i Realu

Liga Mistrzów 2017: Rekordowy finał Ronaldo, Zidane'a i Realu

05.06.2017, godz. 12:34
Cristiano Ronaldo, Real Madryt
foto: EAST NEWS

W sobotę Real Madryt po raz drugi z rzędu wygrał Ligę Mistrzów. Uczynił to jako pierwszy zespół w historii tych rozgrywek. "Królewscy" pewnie pokonali Juventus Turyn 4:1 i wznieśli do góry upragnione trofeum. Duża w tym zasługa Cristiano Ronaldo. Hiszpańskie media wyliczyły, że kolejne dwie bramki pozwoliły Portugalczykowi na pobicie kolejnych rekordów. Wyjątkowego osiągnięcia dokonał także Zinedine'a Zidane.

Cristiano Ronaldo w sobotę udowodnił, że z formą w tym sezonie trafił idealnie. To Portugalczyk był główną postacią finału Ligi Mistrzów Juventus Turyn - Real Madryt. Dwa gole CR7 sprawiły, że "Królewscy" rozbili "Starą Damę" 4:1. Trafienia samemu Ronaldo pozwoliły na pobicie kolejnych rekordów. Jeden z najlepszych piłkarzy w historii jako pierwszy w historii strzelił przynajmniej jednego gola w trzech finałach Ligi Mistrzów. "Marca" zauważyła za to, że pierwsza bramka Portugalczyka w sobotę była równocześnie 500. golem "Los Blancos" w Lidze Mistrzów.

Rekordy w sobotę bił jednak nie tylko Cristiano Ronaldo. Trener Zinedine Zidane jako pierwszy w historii dwa razy z rzędu zdobył z prowadzoną przez siebie drużyną upragnione trofeum. Co ciekawe było to już czwarte zwycięstwo w Lidze Mistrzów Francuza. "To czwarty tytuł Zidane'a. Wcześniej sięgał po niego jako zawodnik, asystent trenera oraz główny szkoleniowiec" - przypomniała telewizja TVE.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: