SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów 2018: Wiemy gdzie i kiedy odbędzie się finał!

Liga Mistrzów 2018: Wiemy gdzie i kiedy odbędzie się finał!

04.07.2017, godz. 12:25
Liga Mistrzów, Puchar Ligi Mistrzów
foto: EAST NEWS

UEFA zdecydowała, gdzie odbędzie się finał kolejnej edycji Ligi Mistrzów. W 2018 roku dwie najlepsze europejskie drużyny spotkają się w decydującym meczu w Kijowie. 26 maja na Stadionie Olimpijskim, przy 70 tysiącach widzów, okaże się, kto zostanie triumfatorem Champions League 2017/18.

Pierwsze starcia eliminacyjne już za nami. Niektóre klubu rozpoczęły batalię o Ligę Mistrzów, choć trudno się spodziewać, by któryś z nich awansował do fazy grupowej. Polscy kibice z zapartym tchem czekają na start Legii Warszawa, której celem będzie powtórzenie zeszłorocznego sukcesu. Na długiej i wyboistej drodze do fazy grupowej Champions League pierwszą przeszkodą będzie mistrz Finlandii - IFK Mariehamn.

UEFA podjęła już decyzję, co do terminu i miejsca finału edycji 2017/18. Tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzów zakończą się 26 maja 2018 roku. Wtedy o 20.45 na Stadionie Olimpijskim w Kijowie odbędzie się mecz finałowy. Obiekt powstał w 1923 roku, a ostatnie modernizacje przeszedł sześć lat temu. Od tamtego momentu może pomieścić 70 050 widzów. To na nim w 2012 roku odbył się finał polsko-ukraińskiego Euro.

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji Champions League finał odbył się w walijskim Cardiff. Tam Real Madryt pokonał Juventus. Przyszłoroczny mecz finałowy będzie pierwszym takim wydarzeniem w historii Ukrainy. Jeszcze nigdy rozgrywki Ligi Mistrzów nie zakończyły swoich zmagań w tamtym kraju.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: