Liga Mistrzów

Autor: Internet Liga Mistrzów

Liga Mistrzów: Arsenal gromi Łudogorec, Krychowiak wchodzi z ławki [WYNIKI]

2016-10-20 11:54

Wydarzeniem środowych spotkań w Lidze Mistrzów był pojedynek Barcelony z Manchesterem City, lecz Guardiola nie będzie miło wspominał powrotu na Camp Nou, ponieważ gospodarze wygrali z "Obywatelami" aż 4:0. Emocji nie brakowało również w pozostałych meczach, a grad goli zobaczyli kibice na Emirates Stadium, gdzie Arsenal rozbił Łudogorec 6:0. Jak spisali się Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak oraz Robert Lewandowski?

Na brak goli nie mogli narzekać kibice, którzy w środowy wieczór pojawili się na Emirates Stadium. Arsenal podejmował Łudogorec Razgrad w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów i nie był gościnny dla bułgarskiego klubu, ponieważ "Kanonierzy" rozbili rywali aż 6:0, a trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Mesut Oezil. - Szybko strzeliliśmy pierwszego gola i trochę odpuściliśmy. To nawet zabawne, że im więcej bramek mieliśmy na koncie, tym lepiej się broniliśmy. W pierwszej połowie rywale nam zagrażali, ich napastnicy wywoływali presję na naszych pomocnikach, co dało im dwie groźne sytuacje, jednak Ospina popisał się dobrymi interwencjami, za co mu dziękujemy - mówił zadowolony Arsene Wenger.

W drugim spotkaniu tej grupy Paris Saint-Germain długo męczyło się z FC Basel. Dopiero w 40. minucie Angel Di Maria wykorzystał dośrodkowanie Edinsona Cavaniego, który ustalił wynik trafiając z rzutu karnego. Oprócz wspomnianej dwójki do siatki trafił również Lucas. Niestety Grzegorz Krychowiak rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych, a swoją szansę dostał dopiero w 83. minucie. Chwalony za swój występ jest Piotr Zieliński, który wyszedł w podstawowym składzie Napoli na spotkanie z Besiktasem Stambuł. - Wiedział, co ma robić w drugiej linii i jak rozdzielać piłkę. Gwarantował odpowiedni poziom i przeprowadził udaną akcję z Callejonem, po której Napoli wywalczyło karnego - piszą dziennikarze "Calciomercato". Drużyna Polaka mogła już w środę zapewnić sobie awans do fazy pucharowej, lecz nieoczekiwanie przegrała 2:3, a w równolegle odbywającym się meczu Dynamo Kijów przegrało z Benfiką Lizbona.

Klasę pokazał Bayern Monachium, który w ostatnich tygodniach był mocno krytykowany za styl oraz wyniki zarówno w Lidze Mistrzów i Bundeslidze. Tym razem Bawarczycy wygrali przekonująco z PSV Eindhoven 4:1, a pierwszego gola od 17 września dla mistrzów Niemiec strzelił Robert Lewandowski.