FC Barcelona

Autor: East News FC Barcelona

Liga Mistrzów: Barcelona JEDNĄ NOGĄ w finale. Guardiola znokautowany na Camp Nou!

2015-05-07 9:46

Rewanż zakończony! Barca zemściła się Bawarczykom za upokorzenie sprzed dwóch lat i w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów rozbiła Bawarczyków 3:0! Dwie bramki na swoim koncie zaliczył fenomenalny Lionel Messi, jednego Neymar, a mistrzowie Niemiec mogą tylko pluć sobie w brodę. Do ostatniego kwadransa mieli wymarzony remis i przewagę niemal w każdym fragmencie boiska.

Witamy w XXII wieku! Takiego meczu nie spodziewał się chyba nikt. Nawet w momencie, gdy już po losowaniu stało się jasne, że pojedynek Bayernu i Barcelony może - i powinien być - finałem.

Poważne osłabienie Barcelony. Jeremy Mathieu nie zagra z Bayernem!

Pierwsza połowa? Wielki Manuel Neuer! Niemiec długo wydawał się zwyczajnie niepokonany. Już w 10. minucie zatrzymał Luisa Suareza. Urugwajczyk miał wszystko. Trzydzieści metrów autostrady, powolnego rywala za plecami i oba wolne rogi. Wystarczyło wybierać i strzelać. Trafił w nogę bramkarza Bawarczyków. Później to samo zrobił Daniel Alves. Wreszcie pojedynek z nim przegrał Neymar. Brazylijczyk musial tylko przyjąć i uderzyć. Nie spodziewał się, że as reprezentacji Niemiec już na niego czeka - w swoim stylu - poza polem karnym.

Bayern w drugiej połowie przejął inicjatywę. To Bawarczycy rozgrywali piłkę. Regulowali tempo gry. Barca właściwie nie tworzyła kolejnych sytuacji. Luis Suarez opadł z sił. Ivan Rakitić z Andresem Iniestą przegrali rywalizację ze środkiem monachijczyków. Tyle że był jeszcze on.

Lionel Messi. Argentyńczyk w trzy minuty wstrząsnął światem. Najpierw zza szesnastki. Później z najbliższej odległości, chwilę wcześniej czyniąc wiertło udarowe z Jerome'a Boatenga. Dwa trafienia, który znokautowały Bawarczyków.

Pep Guardiola tylko bezradnie patrzył. Wiedział. Jego zespół nie miał już wyboru. Musiał zaatakować. Tyle tylko, że trzeciego gola też strzeliła Barca. Neymar wykorzystał sytuację sam na sam z Manuelem Neuerem i skierował swój zespół na właściwe tory! Do finału Ligi Mistrzów!

FC Barcelona - Bayern Monachium 3:0 (0:0)
Messi 76, 80, Neymar 90

Barca: Marc-Andre Ter Stegen - Dani Alves, Gerard Pique, Javier Mascherano (89. Marc Bartra), Jordi Alba - Ivan Rakitić (82. Xavi), Sergio Busquets, Andres Iniesta (87. Rafinha) - Luis Suarez, Neymar, Lionel Messi

Bayern: Manuel Neuer - Rafinha, Jerome Boateng, Mehdi Benatia, Phillipp Lahm, Bastian Schweinsteiger, Thiago Alcantara, Xabi Alonso, Juan Bernat, Thomas Muller (79. Mario Gotze) - Robert Lewandowski

Żółte kartki: Neymar, Pique, Dani Alves - Xabi Alonso, Benatia, Bernat

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail