Luis Suarez, Neymar

Autor: Eastnews

Liga Mistrzów: Barcelona - PSG 2:0! Paryżanie niczym worek treningowy Katalończyków

2015-04-22 0:53

Cierpienia zakończone! PSG nie skompromitowało się na Camp Nou! Podopieczni Laurenta Blanca polegli tylko 0:2 z FC Barceloną i do Paryża mogą wracać z podniesioną głową. Na awans nie mieli najmniejszych szans, ale po pierwszej połowie - i dwóch golach Neymara - spodziewać się można było w Katalonii prawdziwego pogromu.

Kompromitacja PSG. Bez żadnych wątpliwości. Podopieczni Laurenta Blanca o awans walczyli tylko do 20:45. I to zaledwie w przekazach medialnych. Tam pozowali na herosów. Gdy wyszli na murawę, szybko udowodnili, że walczyć im się zwyczajnie nie chce.

Nie tylko Camp Nou! Bayern też walczy o awans do półfinałów!

Barca - niepewna zamiarów rywala - rozpoczęła defensywnie. Paryżanie łatwo utrzymywali się przy piłce. Do 13. minuty. Andres Iniesta okiwał trzech rywali, przebiegł z piłką 50. metrów, zagrał prostopadle do Neymara, ten minął Davida Luiza niczym Ferrari dostawczego Lublina, położył Salvatore Sirigu na murawie i wpakował futbolówkę do pustej bramki! Szaleństwo. Na takiego gola czekać można miesiącami. Szybkość, dynamika, timing. Było wszystko:

Francuzi ruszyli do przodu. Po swojemu. Na wstecznym. Najlepszą sytuację w całym meczu stworzył bodaj Zlatan Ibrahimović, gdy znalazł się na metrowym spalonym. Przynajmniej miał okazję uderzyć na bramkę. Kolejną taką sytuację paryżanie mieli bodaj w 80. minucie. Tyle że nie uderzali już z pola karnego.

A Barca? Zabawa trwała w najlepsze. Kolejne szarże uskuteczniał Neymar, wtórował mu Andres Iniesta (po przerwie zmienił go Xavi, który pobił rekord występów w Lidze Mistrzów, 148) a gdzieś w tle wciąż też naciskał Luis Suarez. Niewidoczny pozostawał tylko Lionel Messi. Argentyńczyk przegrywał nawet pojedynki indywidualne z Davidem Luizem, co momentami wyglądało wręcz absurdalnie.

Katalończycy po zwycięstwie nad PSG wyrastają chyba na głównego faworyta do zwycięstwa w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Jeżeli zdrowie dopisze Neymarowi (29. i 30. gol w tym sezonie), podopieczni Luisa Enrique mogą być nie do zatrzymania.

FC Barcelona - PSG 2:0 (2:0)

Bramka: Neymar 13, 33

Pierwszy mecz - 3:1, awans Barcelona

Barcelona: Marc-Andre Ter Stegen - Dani Alves, Gerard Pique, Javier Mascherano, Jordi Alba - Sergio Busquets (55. Sergi Roberto), Ivan Rakitić, Andres Iniesta (46. Xavi) - Lionel Messi, Luis Suarez (75. Pedro), Neymar

PSG: Salvatore Sirigu - Gregory Van der Wiel, Marquinhos, David Luiz, Maxwell - Marco Verratti, Blaise Matuidi (80. Adrien Rabiot), Yohann Cabaye (66. Lucas) - Javier Pastore - Edinson Cavani (80. Ezequiel Lavezzi), Zlatan Ibrahimović