FC Porto - Bayern Monachium

Autor: East News Radość strzelca dwóch goli Ricardo Quaresmy

Liga Mistrzów: Barcelona upokorzyła PSG, a genialne Porto zabawiło się z Bayernem Monachium!

2015-04-16 1:15

FC Porto - Bayern Monachium 3:1 i PSG - FC Barcelona 1:3. Ależ to był wieczór z Ligą Mistrzów! Kibice mieli spory dylemat z wyborem meczu, gdyż na obu stadionach można było obejrzeć kapitalne widowiska. FC Porto zaskoczyło wszystkich i w niesamowitym stylu ograło drużynę mistrza Niemiec! Galaktyczny futbol pokazała także Barcelona. Paryżanie zostali upokorzeni na własnym stadionie.

Bayern Monachium miał spore problemy kadrowe przed meczem z FC Porto, ale nikt nie spodziewał się takiego wyniku! Portugalczycy od pierwszych minut rzucili się na rywali i zostali za to nagrodzeni rzutem karnym. Upiekło się Manuelowi Neuerowi, który za wycięcie Jacksona Martineza powinien obejrzeć czerwoną kartkę. Skończyło się na żółtej i bramce Ricardo Quaresmy. Siedem minut później ten sam piłkarz podwyższył na 2:0.

Jeszcze w pierwszej połowie goście z Monachium złapali kontakt. Mistrzów Niemiec do tlenu podłączył Thiago Alcantara, ale tylko na chwilę. To Porto było lepsze i dyktowało warunki gry. Po przerwie ponownie oko w oko stanęli sobie Martinez i Neuer. Niemiecki bramkarz nie mógł drugi raz faulować i pozwolił Kolumbijczykowi na zdobycie gola! Ekipa z Portugalii sensacyjnie wygrała 3:1 i jest w świetnej sytuacji przed rewanżem.

FC Porto - Bayern Monachium 3:1 (2:1)
Bramki: Quaresma 3 (k), 10, Martinez 65 - Thiago 28

Porto: Fabiano - Danilo, Maicon, Martins Indi, Sandro - Herrera, Casemiro, Torres (75. Neves) - Quaresma (85. Evandro), Martinez, Brahimi (79. Hernani)

Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Bernat - Lahm, Alonso (74. Badstuber), Thiago - Mueller, Lewandowski, Goetze (56. Rode)

Żółte kartki: Casemiro, Sandro, Danilo - Neuer, Bernat, Lahm, Rode.

Porto - Bayern: Lewandowski najlepszy w Europie. Eksperci pod wrażeniem formy Polaka [WIDEO]

W drugim spotkaniu PSG wyglądało jak dzieci we mgle. Wszystko za sprawą kontuzji i zawieszeń. Paryżanom wyrwano trzon środka pola, gdyż nie mogli zagrać Thiago Motta i Marco Veratti. Bez nich środek pomocy nie istniał. W ataku zabrakło za to Zlatana Ibrahimovica. Edinson Cavani marnował każdą, dobrą okazję do zdobycia gola.

Wszystkie błędy i niedokładności gospodarzy bezlitośnie wykorzystała Barca. Jedno trafienie Neymara i dwa Luisa Suareza załatwiły sprawę. Fatalny wieczór zanotował David Luiz. Brazylijczyk wszedł jeszcze w pierwszej połowie, ale chyba wolałby pozostać na ławce. Niesamowity Suarez dwukrotnie założył mu siatkę! Urugwajczyk obie te sytuacje zakończył także pięknymi golami. Porażka 1:3 stawia PSG w piekielnie trudnej sytuacji. Awans wydaje się nieosiągalny.

PSG - FC Barcelona 1:3 (0:2)
Bramki: Van der Wiel 82 - Neymar 19, Suarez 67, 79

PSG: Sirigu - Van der Wiel, Marquinhos, Silva (21. Luiz), Maxwell - Rabiot (65. Lucas), Cabaye, Matuidi - Lavezzi, Cavani, Pastore

Barcelona: Ter Stegen - Montoya (80. Adriano), Pique, Mascherano, Alba - Rakitić (74. Mathieu), Busquets, Iniesta (53. Xavi) - Messi, Suarez, Neymar

Żółte kartki: Cabaye - Pique, Messi

Zapis relacji LIVE

Drugi mecz również zakończony. Wydaje się, że Barcelona wbiła dziś trzy gwoździe do trumny PSG. Paryżanie będą mieli tzw. "mission impossible" na Camp Nou. Awans wydaje się być tutaj rozstrzygnięty. Dziękujemy za dzisiejszy wieczór i zapraszamy na kolejne relacje sport.se.pl. Dobranoc!

Koniec meczu! FC Porto sensacyjnie pokonało Bayern 3:1!

90'
W meczu Porto - Bayern arbiter doliczył trzy minuty.

89'
Cavani marnuje kapitalną sytuację! Gdyby tylko tam stał Zlatan...

87'
W Porto Robert Lewandowski notuje kiepski wieczór. Praktycznie nie ma sytuacji strzeleckich. Więcej musi się wracać i przerywać akcje rywali.

82'
Honor gospodarzy ratuje Van der Wiel. Choć wydaje nam się, że to był samobój Mathieu. PSG przgerywa już "tylko" 1:3.

Urugwajczyk najpierw podziurawił Davida Luiza, a później okienko bramki Sirigu. CO ZA GOL!

79'
TO JEST JUŻ KONIEC! Suarez na 3:0!! PSG może się już żegnać z Ligą Mistrzów.

76'
Podopieczni Laurenta Blanca są bezradni. Na trybunach Parc des Princes cisza jak makiem zasiał. Teraz słychać jedynie kibiców Barcelony.

74'
Goście będą już bronić wyniku. Jeremy Mathieu wszedł za Ivana Rakiticia.

Ten gol stawia gospodarzy w piekielnie trudnym położeniu. 0:2 u siebie to jest praktycznie wyrok.

67'
Jest także drugi gol w Paryżu. Suarez daje Barcelonie pewne prowadzenie 2:0! Kapitalna akcja indywidualna Urugwajczyka!

Kolumbijczyk ponownie znalazł się w sytuacji sam na sam z Neuerem. Niemiecki bramkarz nie mógł drugi raz faulować i Martinez spokojnie wpakował piłkę do siatki!

65'
Porto prowadzi już 3:1!!! To jest nokaut!

61'
Dwójkowa akcja Messi - Xavi spaliła na panewce. W kluczowym momencie nie popisał się Hiszpan, podając pod nogę obrońcy PSG.

57'
Trzeba pochwalić Barcelonę za świetną organizację gry. Paryżanie nie mają żadnego pomysłu na akcję, a to dlatego, że goście łatają wszystkie dziury w defensywie.

54'
W Porto Bayern wciąż szuka wyrównania. Sporo jest dyskusji na temat faulu Neuera z pierwszej połowy. Trzeba przyznać, że upiekło się Niemcowi z żółtą kartką. To była ewidentna czerwień.

53'
Stary wyjadacz Xavi pojawił się w miejsce kontuzjowanego Iniesty.

51'
I właśnie wspomniany Argentyńczyk próbował zaskoczyć Ter Stegena strzałem po koźle! Niemiec jednak czujny i pewny w bramce.

49'
Odważniej rozpoczęli drugą połowę gospodarze. Pastore pokazuje się kolegom przy każdej możliwej sytuacji. To on odpowiedzialny jest za wszystko, co dzieje się w ofensywie PSG.

47'
W pierwszej połowie gołym okiem widoczny był w PSG brak środka pola. Przecież nie grają dziś Thiago Motta i Marco Veratti, czyli dwa filary linii pomocy. Barcelona bezlitośnie to wykorzystuje.

46'
Wystartowały drugie połowy. Czekamy na kolejne gole!

Na obu stadionach skończyły się pierwsze połowy! W Porto gospodarze sensacyjnie prowadzą z Bayernem 2:1, natomiast w Paryżu Barca jest lepsza o jednego gola Neymara. Wracamy za 15 minut!

44'
Lewandowski został przewrócony w polu karnym, lecz arbiter nie reaguje!

41'
Wściekle atakuje PSG. Wszystkie wysiłki kolegów niweczy jednak kiepskimi strzałami Cavani. To nie pierwszy mecz, w którym Urugwajczyk jest piekielnie nieskuteczny. Podobnie było w starciach z Chelsea Londyn.

38'
Jak zostawić rywali na spalonym w wydaniu FC Barcelony :)

37'
Żółtą kartką za ostre wejście w Iniestę ukarany Cabaye.

34'
Porto mogło już prowadzić 3:1! Neuer w pewien sposób rehabilituje się za rzut karny instynktowną interwencją po strzale Alexa Sandro!

33'
Matuidi urwał się z kontrą i Pique musiał go faulować. Żółta kartka dla Hiszpana.

32'
A w Paryżu gospodarze rzucili się do odrabiania strat po przespanym początku. Przed chwilą kapitalną szansę miał Edinson Cavani, lecz w ostatniej chwili zdążył ze wślizgiem Javier Mascherano!

28'
Bayern zaczyna odrabianie strat! Przegrywa już tylko 1:2. Do siatki Porto trafił Thiago Alcantara

19'
Wracamy po drobnych problemach technicznych. Pech chciał, że akurat Barcelona wyszła na prowadzenie! Gola po asyście Messiego strzelił Neymar! 1:0 Barca!

12'
Sensacja w Portugalii! Bayern na kolanach już po 10 minutach spotkania! W Paryżu daleko do takich emocji. Barca sobie klepie, a PSG biega i stara się kontrować.

10'
Porto 2:0!!! Ponownie Quaresma!

Manuel Neuer faulował w polu karnym Jacksona Martineza i obejrzał żółtą kartkę. Do "jedenastki" podszedł Ricardo Quaresma i pewnie pokanał niemieckiego bramkarza!

3'

GOL DLA PORTO! 1:0!

2'
Paryżanie zepsuli świetną kontrę! Na całej linii słabym przyjęciem zawalił Javier Pastore.

1'
Zaczynamy!

20:43
Na obu stadionach piłkarze już wyszli na murawę. Jeszcze tylko hymny Ligi Mistrzów i możemy zaczynać!

20:40
Wszyscy kibice ekipy mistrza Niemiec liczą dziś na Lewandowskiego, który ostatnio prezentuje super formę. Jest gwarancją bramek! W ostatniej kolejce Bundesligi zaprezentował to dobitnie :)

20:38
A co czeka dziś Lewandowskiego i spółkę? Bayern w starciu z Porto jest zdecydowanym faworytem na papierze, ale w rzeczywistości może być różnie. Ekipa z Portugalii w Lidze Mistrzów imponuje formą i ma niezwykle utalentowany skład. Bawarczyków czeka trudna przeprawa również dlatego, że klubowy szpital ma ostatnio pełne ręce roboty.

20:35
Chcecie poznać ciekawą statystykę? Leo Messi nie lubi grać w kwietniu. Na przestrzeni lat, w tym miesiącu rozegrał w Lidze Mistrzów siedem spotkań i żadnego nie wygrał (3 porażki i 4 remisy).

20:32
Trener Barcy Luis Enrique również nie poszedł na wojenkę psychologiczną, a wręcz nominował PSG do tytułu LM. - W fazie grupowej udowodnili, że posiadają bardzo dobry zespół. Wspominałem już, że są faworytami do ostatecznego triumfu i potwierdzili to, eliminując z rozgrywek Chelsea - powiedział hiszpański szkoleniowiec.

20:29
- Mnóstwo drużyn gra z Barceloną z kontry, koncentrując się przede wszystkim na dobrej grze w obronie. Niestety, na końcu rzadko udaje im się zachować czyste konto. Oni (Barcelona) mają piłkarzy, którzy mogą strzelić w każdym momencie. Musimy zagrać solidnie w defensywie, lecz nie będziemy stronić od akcji ofensywnych - mówił przed spotkaniem szkoleniowiec PSG Laurent Blanc.

20:23
W oczekiwaniu na mecz polecamy Twitterową zabawę. Zatrzymując obraz możecie zgadywać wynik spotkania PSG - Barcelona. Ostrzegamy fanów Barcy - większość rezultatów może Wam się nie spodobać :)

20:18
"Duma Katalonii" rozprawiła się za to z mistrzami Anglii. Na Etihad Stadium pewnie ograła Manchester City 2:1, a u siebie skromne 1:0 wysłało Barcę do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Ten dwumecz to był spacerek dla podopiecznych Luisa Enrique.

20:14
Jak obie ekipy znalazły się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów? PSG po niezwykle dramatycznym meczu w Londynie wyeliminowało Chelsea, dzięki lepszym bramkom na wyjeździe (1:1 i 2:2). Czerwoną kartkę obejrzał w tym spotkaniu Zlatan Ibrahimović, przez co nie zobaczymy go w dzisiejszym starciu z Barcą.

20:10
W ciut gorszych nastojach będą goście z Barcelony. W ostatniej kolejce ligowej zawalili sprawę, trwoniąc dwubramkową przewagę w spotkaniu z Sevillą. Mecz zakończył się remisem 2:2 i stratą dwóch punktów przez "Dumę Katalonii". Nie jest to najlepszy prognostyk przed arcyważnym starciem z PSG...

20:05
Drużyna PSG przystępuje do starcia z Barceloną w bardzo dobrych nastrojach. Nie tak dawno podopieczni Laurenta Blanca sięgnęli po Puchar Ligi, a w ostatniej kolejce ligowej wygrali arcyważny mecz z Olympique Marsylia 3:2. Ta potyczka może okazać się kluczowa do zdobycia mistrzostwa kraju.

20:00
A tak prezentują się zestawienia Porto i Bayernu. Robert Lewandowski, pod nieobecność Arjena Robbena i Francka Ribery'ego, jest główną bronią Pepa Guardioli. Nie dziwi więc obecność Polaka w wyjściowym składzie.

19:55
Znamy już składy na dzisiejsze ćwierćfinały. Takie jedenastki zagrają dziś od pierwszej minuty w Paryżu.

19:49
Na wstępie chcemy zaznaczyć, że skupimy się przede wszystkim na hitowym starciu PSG z Barceloną. O meczu Bayernu i występie Roberta Lewandowskiego będziemy podawali tylko te najważniejsze informacje. Mamy nadzieję, że każdy meldunek z Portugalii będzie się równał bramce naszego napastnika :)

19:45
Witamy i zapraszamy na multirelację z Ligi Mistrzów. Dziś dwa kolejne ćwierćfinały: Paris Saint-Germain - FC Barcelona i FC Porto - Bayern Monachium. Liczymy na grad bramek!