Liga Mistrzów, puchar, Puchar Ligi Mistrzów, Allianz Arena

Liga Mistrzów: Bayern Monachium upokorzony przez Porto! Suarez daje wygraną Barcelonie [PODSUMOWANIE]

2015-04-16 16:20

Za nami pierwsze ćwierćfinałowe spotkania Ligi Mistrzów. Kibice nie mogli narzekać na brak goli i emocji, których najwięcej było w Portugalii. Jak wypadł Robert Lewandowski i spółka w potyczce ze dzielnymi Smokami? Kto bardziej błyszczał w stolicy Francji? Leo Messi, a może Edinson Cavani? Sport.se.pl zaprasza na podsumowanie tego, co wydarzyło się na europejskich boiskach!

Jako danie główne zapowiadano rywalizację na Parc des Princes, gdzie PSG podejmowało FC Barcelonę. Mistrzowie Francji przystąpili do tego meczu bez Zlatana Ibrahimovicia, Thiago Motty i Marco Verattiego. Ich brak był aż nadto widoczny w poczynaniach podopiecznych Laurenta Blanca.  PSG wyglądało jak dzieci we mgle, które nie wiedzą, co mają robić i jak się poruszać na boisku.

Zobacz: Liga Mistrzów: Barcelona upokorzyła PSG, a genialne Porto zabawiło się z Bayernem Monachium!

Kibice liczyli na to, że Edinson Cavani zapełni lukę w ataku powstałą po "Ibrakadabrze" , lecz Urugwajczyk marnował każdą okazję do zdobycia gola. Do "international level", jak mawiał Leo Beenhakker jeszcze dużo mu brakuje. Fatalnie w obronie zaprezentował się David Luiz. Brazylijczyk pojawił się na placu gry w drugiej połowie, lecz nie będzie miło wspominał rywalizacji z Barcą. Jego koszmarem zostanie Luis Suarez, który ośmieszył go na oczach własnych kibiców! Napastnik "Dumy Katalonii" założył mu siatkę, a obrońca PSG zachował się dziecko. Porażka 1:3 oznacza, że na Camp Nou, mistrzowie Francji muszą wspiąć się na wyżyny umiejętności, żeby myśleć o grze w półfinale Ligi Mistrzów.

PSG - FC Barcelona 1:3 (0:2)
Bramki: Van der Wiel 82 - Neymar 19, Suarez 67, 79

PSG: Sirigu - Van der Wiel, Marquinhos, Silva (21. Luiz), Maxwell - Rabiot (65. Lucas), Cabaye, Matuidi - Lavezzi, Cavani, Pastore

Barcelona: Ter Stegen - Montoya (80. Adriano), Pique, Mascherano, Alba - Rakitić (74. Mathieu), Busquets, Iniesta (53. Xavi) - Messi, Suarez, Neymar

Żółte kartki: Cabaye - Pique, Messi

Bardzo dużo emocji dostarczyło nam spotkanie rozgrywane na Estadio de Dragao. FC Porto było skazywane na pożarcie w starciu z Bayernem Monachium. Jednak już po 10 minutach Pep Guardiola i jego piłkarze przecierali oczy ze zdumienia. Portugalczycy po dwóch bramkach Quaresmy prowadzili 2:0.

Kliknij: Liga Mistrzów: Elektryzujące spotkanie w Paryżu, Robert Lewandowski powalczy z Porto [ZAPOWIEDŹ]

Mistrzowie Niemiec jeszcze w pierwszej części gry zdołali strzelić kontaktową bramkę, która dawała im nadzieję na to, że w drugiej połowie jeszcze nic jest stracone. Po przerwie Smoki jeszcze raz ukąsiły gwiazdozbiór z Monachium i rewanż na Allianz Arena zapowiada się niezwykle interesująco.Owszem, Bayern przystąpił do tego spotkania bez sześciu podstawowych zawodników, lecz nikt nie spodziewał się takiego wyniku!

FC Porto - Bayern Monachium 3:1 (2:1)
Bramki: Quaresma 3 (k), 10, Martinez 65 - Thiago 28

Porto: Fabiano - Danilo, Maicon, Martins Indi, Sandro - Herrera, Casemiro, Torres (75. Neves) - Quaresma (85. Evandro), Martinez, Brahimi (79. Hernani)

Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Bernat - Lahm, Alonso (74. Badstuber), Thiago - Mueller, Lewandowski, Goetze (56. Rode)

Żółte kartki: Casemiro, Sandro, Danilo - Neuer, Bernat, Lahm, Rode.

We wtorkowych meczach kibice zobaczyli tylko jednego gola. W Turynie Juventus po bramce Arturo Vidala pokonał AS Monaco, dzięki czemu przybliżył się do gry w półfinale. Natomiast w derbach Madrytu, Atletico bezbramkowo zremisowało z Realem. Za tydzień odbędą się spotkania rewanżowe i jesteśmy pewni, że emocji nie zabraknie. Sport.se.pl zaprasza na kolejne relacje z Ligi Mistrzów. Będziemy z wami aż do wielkiego finału w Berlinie!

Przeczytaj: Ćwierćfinały Ligi Mistrzów: Wielkie emocje w Madrycie, gol Vidala przybliża Juve do półfinału!