SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów: Borussia Dortmund ostrzega swoich kibiców przed chuliganami Legii

Liga Mistrzów: Borussia Dortmund ostrzega swoich kibiców przed chuliganami Legii

13.09.2016, godz. 11:38
Kibice Legii Warszawa
foto: Eastnews

W środę Legia podejmuje na własnym stadionie Borussię Dortmund w pierwszym od 20 lat meczu Ligi Mistrzów w Polsce. Działacze BVB ostrzegają swoich kibiców (klub dostał 1750 biletów) przed chuliganami ze stolicy. Na co klub zwrócił szczególną uwagę?

Kibice Legii Warszawa są niestety znani ze swojej aktywności zarówno w meczach u siebie, jak i na wyjeździe. Nie chodzi jednak czasami o sportowy doping. - Dlatego ostrzegamy wszystkich fanów, którzy planują wyjazd do Warszawy i apelujemy o ostrożność - taki przekaz do swoich kibiców wystosowała Borussia Dortmund. - Aktywna część kibiców Legii Warszawa jest niestety znana z możliwego zagrożenia podczas meczów domowych oraz wyjazdowych. Wcześniejsze doświadczenia mogą to potwierdzić. Dlatego chcemy ostrzec wszystkich fanów, którzy pojadą do Warszawy, by uważali na siebie i dokładnie czytali broszury informacyjne. Oznacza to, że niestety konieczne będzie zrezygnowanie z noszenia odzieży BVB po mieście. Najbezpieczniejsze będzie przebywanie w małych grupach. O zakomunikowanie tego prosili nas przedstawiciele Legii oraz polskiej policji - czytamy.
- Zalecamy także, by unikać publicznych środków transportu oraz nie udawać się w kierunku stadionu pieszo. Lepszym wyjściem będzie skorzystanie z taksówki, co w Polsce jest dość tanie i będzie wiązało się z kosztem wynoszącym około 10 euro (...) Doświadczenia pokazują, że grupy chuliganów Legii mogą czekać na kibiców gości także wiele kilometrów poza Warszawą - dodaje klub z Dortmundu w oficjalnym komunikacie.
Początek środowego spotkania Legii z Borussią o 20.45. Relacja LIVE w sport.se.pl!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: