Sport piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów. Borussia - Real 2:2. Sprawiedliwy remis po kapitalnym meczu

Liga Mistrzów. Borussia - Real 2:2. Sprawiedliwy remis po kapitalnym meczu

27.09.2016, godz. 22:42
Borussia - Real
Borussia - Real foto: EAST NEWS

Borussia Dortmund - Real Madryt 2:2 w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów grupy F. Ależ to było widowisko! Obie drużyny pokazały, że przede wszystkim uwielbiają grę do przodu. Cztery gole, zawrotne tempo, walka na całego - to wszystko zaserwowali nam piłkarze. Łukasz Piszczek nie miał łatwego życia z Cristiano Ronaldo.

Łukasz Piszczek zagrał od pierwszej do ostatniej minuty w meczu Borussii z Realem i miał mnóstwo roboty! Nie dość, że na prawym skrzydle szalał Cristiano Ronaldo, to jeszcze wspomagał go Karim Benzema, schodząc do linii bocznej. Tak to przynajmniej wyglądało w pierwszej połowie, gdy goście przycisnęli i dość szybko objęli prowadzenie po pięknej akcji. Gareth Bale zaliczył asystę po podaniu piętką. Gola strzelił niezawodny Ronaldo. Polak nie mógł dać wiele w ofensywnie swoim kolegom, gdyż ciągle uczulony był na błyskawiczne kontrataki Realu. Jednak w tym spotkaniu Piszczek strzelać nie musiał. Wyręczyli go w tym koledzy. Na 1:1 szczęśliwie trafił Pierre-Emerick Aubameyang tuż przed przerwą.

Choć w drugiej odsłonie goście znów wyszli na prowadzenie, zaciętość i wola walki piłkarzy Borussii wzięły górę. Cenny punkt w 87. minucie zapewnił rezerwowy - Andre Schuerrle. Po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów Borussia i Real mają po cztery punkty, ale na czele są Piszczek i spółka dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Borussia Dortmund - Real Madryt 2:2 (1:1)
Aubameyang 43, Schuerrle 87 - Ronaldo 18, Varane 69

Borussia: Bürki – Piszczek, Papastathopoulos, Ginter, Schmelzer (C) – Dembele (73. Pulisić), M. Goetze (58. Schuerrle), Weigl, G. Castro, Guerreiro (78. Mor) – Aubameyang

Real: Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Danilo – Modrić, Kroos, James Rodriguez (71. Kovacić) – Bale, Benzema, Ronaldo

Żółte kartki: Schmelzer, Weigl, Guerreiro - Ramos

KONIEC! Borussia zremisowała u siebie z Realem 2:2 po kapitalnym widowisku! My już dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutrzejsze mecze. Dobrej nocy.

93' - Błąd Schmelzera! Bale nie poszedł za piłką i może teraz pluć sobie w brodę!

90' - Sędzia doliczył 5 minut. Czy jeszcze padnie bramka?

Ależ zapakował!

Aubameyang minął się z dośrodkowaniem, piłka spadła pod nogi Niemca, a ten potężnie przyłożył pod samą poprzeczkę!

87' - 2:2!!! SCHUERRLE!!

84' - Co za akcja Pulisicia! Popędził na bramkę nie zważając na obrońców i prawie udało mu się zaskoczyć Navasa! Ale prawie. Bramkarz Realu skutecznie interweniował.

82' - Mor już stara się napędzić ataki Borussii, które od jakiegoś czasu ustały. Niepotrzebnie jednak sam próbował się przebić i z łatwością zablokował go Ramos.

80' - Nieoceniony jest Chorwat dla Realu w końcówce meczu. Mądrze trzyma i rozgrywa piłkę, której nie mogą powąchać gospodarze. Chwilę wcześniej młodziutki Emre Mor zastąpił Guerreiro.

77' - Dosłownie za to samo ukarany Guerreiro. Modrić jest nie do złapania.

75' - Weigl słusznie ukarany żółtą kartką. Powstrzymał Modricia, który wyprowadzał kontratak.

73' - Druga zmiana w Borussii. Pulisić zastąpił aktywnego, ale piekielnie nieskutecznego Dembele.

Gol Varane'a na 2:1:

71' - Kovacić zastąpił w Realu Jamesa.

Benzema trafił w słupek, a Varane był niepilnowany w polu karnym i nie pozostało mu nic innego jak dobić piłkę do pustej bramki! Burki wcześniej wyszedł do dośrodkowania i zostawił nieupilnowane królestwo.

69' - 2:1 REAL! VARANE!

67' - Na Signal Iduna Park jak zawsze kapitalna atmosfera. Aż chce się grać dla takich kibiców!

64' - Po przerwie niewiele da się powiedzieć o grze Piszczka. Gra głównie toczy się po lewej stronie. Polak jest schowany dość głęboko, wyraźnie uczulony na kontry gości.

61' - Bliżej Ronaldo! Doczekał się znakomitego dośrodkowania ale sam zepsuł akcję! Nie trafił głową w piłkę, a to powinien być strzał na 2:1.

58' - Real szuka Ronaldo w polu karnym. Portugalczyk oddaje piłkę na skrzydło i natychmiast ustawia się do strzału głową. Nie dostał jeszcze dokładnego dośrodkowania. A w Borussii Schuerrle zmienił Goetze.

55' - Za chwilę pierwsza zmiana w Borussii. Rozgrzewa się Schuerrle.

52' - Dembele cały czas gra swoje - sprint, kiwka i strzał w trybuny. Musi poprawić celownik!

50' - Zaczęło się ostro. Żółta kartka dla Schmelzera.

46' - Druga połowa rozpoczęta.

Tu jeszcze gol na 1:1. Navas się nie popisał...

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Ale się dzieje w Dortmundzie! Gospodarze odrobili straty i z pewnością będą szukać drugiego gola, podobnie jak Real. Za 15 minut wznowi się walka na całego.

45' - Ronaldo strzela na 2:1, ale był na spalonym! Sędziowie odwalili kawał dobrej roboty w tej akcji.

Piłka po rzucie wolnym odbiła się od obrońcy Realu, leciała do siatki, ale przed linią zdążył chyba dotknąć ją Aubameyang i to jemu zaliczymy trafienie.

43' - TRZEBA MIEĆ FARTA! 1:1! GOL DLA BORUSSII! Wygląda na samobója.

42' - Głównym problemem Borussii jest na razie środek pola. Kroos z Modriciem zupełnie opanowali tę strefę boiska, przez co gospodarze muszą grać do skrzydeł. Tam z kolei uważnie bronią boczni defensorzy. I jak tu strzelić?

39' - Benzema znów w idealnej sytuacji... na spalonym. Francuz dziś mocno rozkojarzony.

36' - Po chwili oddechu Borussia wznowiła bombardowanie bramki Navasa, ale ten nie ma zamiaru dziś przepuścić piłki. Broni kapitalnie!

34' - Przed chwilą obie strony miały po okazji, ale w każdym przypadku napastnicy zbyt szybko wyrwali się do przodu i znaleźli się na pozycjach spalonych.

31' - Piszczek ma spore problemy. Nie dość, że na jego stronie gra Ronaldo, to jeszcze często do boku schodzi pomagać Portugalczykowi Benzema. Ciężko samemu upilnować taką dwójkę...

29' - Borussia zrezygnowała z huraganowych ataków, obawiając się kolejnej kontry. Gospodarze teraz starają się budować grę w ataku pozycyjnym.

26' - Dembele pomylił się o włos! Już miał kolejną okazję do pokonania Navasa i za każdym razem za mocno uderza z lewej nogi.

Czy z Legią, czy nie, pewne jest to, że zdrowy Ronaldo dobije w tym sezonie do "setki" w Champions League. On jest jak maszyna!

22' - Piszczek i spółka od razu rzucili się do odrabiania strat! Czujni są jednak goście z Madrytu. Zablokowali skrzydła, przez co między innymi nasz obrońca nie może rozwinąć skrzydeł.

A wyglądało to tak:

Co za akcja gości! Urwali się z kontratakiem! W polu karnym Bale piętką zagrał do Ronaldo, a ten z bliska musiał trafić do siatki!

18' - 1:0 REAL! RONALDOOOOO!

A tu widać, że napastnik Borussii został oszukany przy rzucie wolnym. Ronaldo bronił ręką...

15' - Znów Aubameyang w roli głównej. Tym razem zaliczył bezpośredni kontakt z Navasem, który okazał się boleśniejszy dla bramkarza. Już jednak jest z nim wszystko porządku.

13' - Aubameyang dużo słabiej niż wcześniej Goetze z rzutu wolnego. Piłka ledwo dotoczyła się do bramki Navasa.

10' - Po szalonym początku nieco tempo spadło, ale wciąż wisi gol w powietrzu. Borussia przejęła piłkę i buduje ataki na połowie gości. Piszczek już chętnie podłącza się do przodu.

6' - Ależ odpowiedź Borussii! Goetze kapitalnie uderzył z rzutu wolnego i Navas instynktownie uratował swoją drużynę od straty gola!

3' - I już gorąco pod bramką Borussii! Najpierw strzelał Ronaldo z wolnego, a później w słupek dobijał Benzema!

1' - GRAMY!

Piłkarze już wychodzą na murawę. Za chwilę początek meczu.

Historia jest za Borussią, która u siebie jeszcze nigdy z Realem nie przegrała (3 wygrane i 2 remisy)! Triumfy przyszły w trzech ostatnich spotkaniach na Signal Iduna Park. Będzie czwarty z rzędu?

Real Madryt straszy przede wszystkim z przodu. Dziś zabójcze trio Bale-Benzema-Ronaldo w pełnym składzie! Choć ostatnio w lidze gwiazdy się nie spisały, jedno jest pewne - Piszczek i cała obrona Borussii będą dziś mieli mnóstwo roboty!

Zaczynamy od składów. Gospodarze oczywiście w najmocniejszym zestawieniu. Brakuje jedynie Marco Reusa, który od długiego czasu walczy z kontuzją. Łukasz Piszczek to pewniak na prawej obronie u Thomasa Tuchela i dziś naturalnie gra od pierwszego gwizdka!

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Borussia Dortmund - Real Madryt!
False 2975 True 1 2016-09-27 20:30:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora