SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów. Cristiano Ronaldo: Nic nie wiem o Legii...

Liga Mistrzów. Cristiano Ronaldo: Nic nie wiem o Legii...

27.08.2016, godz. 08:59
Manchester City - Real, Cristiano Ronaldo
foto: Twitter

Cristiano Ronaldo (31 l.) dostał w Monako nagrodę dla najlepszego piłkarza w Europie, a przy okazji wypowiedział się na temat Legii, z którą "Królewscy" zmierzą się w fazie grupowej. - To będzie dla nas nowe i mam nadzieję, że piękne doświadczenie. Nic nie wiem o Legii, ale wierzę, że obędzie się bez niespodzianek i wygramy oba mecze - powiedział Portugalczyk.

Ronaldo to niejedyny gwiazdor, który skomentował losowanie z udziałem mistrza Polski. Głos zabrał również Robert Lewandowski. "Legia Warszawa, mogliście wylosować lepiej" - napisał w internecie kapitan polskiej kadry.

Na Łazienkowskiej, i to w pierwszej kolejce fazy grupowej, zagra za to inny kadrowicz - Łukasz Piszczek.

- Ciekawa grupa... Bardzo się cieszę, że trafiliśmy na Legię i przy okazji gratuluję awansu. Zawsze miło przyjechać do Polski, tym bardziej na spotkanie w Lidze Mistrzów. Już nie mogę się doczekać pierwszego meczu - obrońca Dortmundu nie ukrywał radości.

A jeśli chodzi o sam awans, to niewykluczone, że to była jedna z ostatnich szans dla polskiego zespołu, aby przebić się do Champions League łatwiejszą ścieżką. Wczoraj UEFA potwierdziła, że od sezonu 2018/2019 zmienią się zasady udziału w tych rozgrywkach. Cztery najlepsze drużyny z czterech czołowych lig (angielska, hiszpańska, niemiecka, włoska) będą miały zagwarantowany udział w fazie grupowej. Zwycięzca Ligi Europy też automatycznie znajdzie się w tym gronie (dwa lata temu musiał grać w play-off), a reszta będzie musiała się bić o pozostałe miejsca, których będzie już dużo mniej. UEFA nie podała ostatecznego formatu eliminacji, ale będzie dużo trudniej niż teraz. A bogaci będą jeszcze bogatsi, bo UEFA zapowiedziała, że znacznie zwiększy finansowe nagrody za grę w zreformowanej Lidze Mistrzów.

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: