SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów: Dariusz Szpakowski znów wypowiedział legendarne słowa po awansie Legii [WIDEO]

Liga Mistrzów: Dariusz Szpakowski znów wypowiedział legendarne słowa po awansie Legii [WIDEO]

24.08.2016, godz. 14:20
Dariusz Szpakowski: Czegoś takiego jeszcze nie komentowałem
Dariusz Szpakowski foto: Super Express

Większość kibiców liczyła, że to Dariusz Szpakowski skomentuje rewanżowe spotkanie Legii z Dundalk, które ostatecznie dało awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Niestety popularny dziennikarz nie wrócił jeszcze z Rio de Janeiro, gdzie odbywały się igrzyska olimpijskie. Jednak po 21 latach ponownie mógł wypowiedzieć pamiętane do dnia dzisiejszego przez wszystkich słowa.

23 sierpnia 1995 roku Legia Warszawa pokonała na wyjeździe IFK Goteborg 2:1 i jako pierwsza polska drużyna w historii zapewniła sobie udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Wszystkim kibicom na trwale w pamięci zapadły słowa Dariusza Szpakowskiego. - I na pytanie, gdzie jest ta Legia, odpowiadam: w Lidze Mistrzów. Halo Warszawa! - zakończył komentator TVP.  Dokładnie 21 lat później, czyli 23.08. 2016 mistrzowie Polski zremisowali z Dundalk 1:1 na własnym stadionie i dzięki korzystnemu wynikowi z Dublina, gdzie wygrali 2:0 ponownie zagwarantowali sobie udział w tych elitarnych rozgrywkach. Fani liczyli, że to spotkanie ponownie skomentuje 65-latek i historia zatoczy koło, lecz przebywał jeszcze w Rio de Janeiro, gdzie ostatnio pracował podczas igrzysk olimpijskich.

Jednak nie zapomniał o Legii, czego dowodem jest nagranie jego redakcyjnego kolegi Macieja Iwańskiego. - Po 21 latach na licznie zadawane pytania "Szpakowski, gdzie jest ta Legia?" odpowiadam: "W Champions League - powiedział uśmiechnięty.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: