AC Milan - Atletico Madryt, Diego Costa

Autor: archiwum se.pl AC Milan - Atletico Madryt, Diego Costa

Liga Mistrzów. Gospodarze na tarczy. Fabiański nie pomógł Arsenalowi, Costa pogrążył Milan

2014-02-20 10:12

Środowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA przyniosły wiele emocji. bardzo ciekawei było na Emirates Stadium, gdzie Bayern pokonał Arsenal. Cerwona kartka dla Wojciecha Szczęsnego, dwa niewykorzystane rzuty karne i świetny mecz Łukasza Fabiańskiego. W Mediolanie AC Milan pogrązył Diego Costa dając zwycięstwo Atletico Madryt.

W meczu Arsenal Londyn - Bayern Monachium emocji nie brakowało. W 37. minucie Wojciech Szczęsny po faulu na wychodzącym na czystą pozycję Arjenie Robbenie, dostał czerwona kartkę i sprokurował rzut karny. Do bramki "Kanonierów" wszedł Wojciech Fabiański i... od razu miał szczęście. "Jedenastki" nie wykorzystał David Alaba, który trafił w słupek.

Z jedenastu metrów Manuela Neuera nie potrafił z kolei pokonać Mesut Ozil, zaprzepaszczając już w 9. minucie szansę na prowadzenie dla Arsenalu. Fabiański, który zastąpił Szczęsnego bronił świetnie, ale był bezradny wobec pięknego gola Toniego Kroosa i uderzenia Thomasa Mullera. Arsenal przegrał 0:2 i znacznie oddalił się od ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Przeczytaj zapis relacji na żywo z meczu Arsenal - Bayern

Ciekawie było także w Mediolanie, gdzie AC Milan podejmował Atletico Madryt. Faworytem dwumeczu sa Hiszpanie, którzy zapewnili sobie dużą zaliczkę przed rewanżem na własnym stadionie. Diego Costa na siedem minut przed końcem zapewnił przyjezdnym bardzo cenne zwycięstwo.