Sport piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów: Grupa F. Na którym miejscu skończyła Legia? Ile miała punktów? [TABELA, WYNIKI]

07.12.2016, godz. 23:03
Legia Warszawa - Borussia Dortmund, Nemanja Nikolić

Legia Warszawa pierwszy raz od 21 lat awansowała do Ligi Mistrzów i nie zmarnowała swojej szansy. Osiągnęła maksymalny cel. W grupie F uplasowała się za Realem Madryt i Borussią Dortmund! Co daje Legii trzecie miejsce i ile miała punktów? Sprawdź TABELĘ oraz WYNIKI meczów mistrzów Polski w Champions League.

Kibice Legii na tę chwilę czekali 21 lat i nietrudno się dziwić, że podczas losowania liczyli na możliwie jak najtrudniejszych i najbardziej renomowanych rywali. Marzenia się spełniły, bo mistrzowie Polski trafili do grupy z Realem Madryt, Borussią Dortmund i Sportingiem Lizbona.

Pierwszy mecz przeciwko BVB okazał się jednak prawdziwą klęską. Podopieczni Thomasa Tuchela nie dali Legii najmniejszych szans i rozbili ją w Warszawie aż 6:0. Ponadto na trybunach doszło do awantur, na skutek których UEFA zamknęła stadion przy Łazienkowskiej na domowe spotkanie z Realem Madryt.

W drugiej kolejce "Wojskowi" polecieli do Lizbony, gdzie mierzyli się z tamtejszym Sportingiem. Był to debiut Jacka Magiery w roli szkoleniowca Legii i po jej grze widać było wyraźną poprawę. To jednak nic nie dało, gospodarze wygrali 2:0, a to oznacza, że mistrzowie Polski są na ostatnim miejscu w tabeli nie mając ani jednego strzelonego gola, a straconych aż osiem.

W trzeciej serii meczów pojechali na Santiago Bernabeu. Skazywano ich na pożarcie i faktycznie przegrali aż 1:5, ale momentami ich gra mogła się podobać, szczególnie w pierwszej połowie. I tak zajmuje ostatnie miejsce, lecz ma chociaż na koncie jednego strzelonego gola.

W rewanżu z Realem doszło do wielkiej sensacji. Choć warszawianie stracili pierwszego gola już w pierwszej minucie, to nie poddali się i na osiem minut przed końcem niespodziewanie prowadzili 3:2! Niestety, tego rezultatu nie udało się dowieźć do końca, ale remis 3:3 z obrońcą trofeum odbił się szerokim echem w futbolowym świecie. W piątej kolejce podopieczni Jacka Magiery pojechali na rewanż do Dortmundu, gdzie ponownie dostali baty od Borussii. Mistrzowie Polski stracili osiem goli, lecz udało im się strzelić cztery.

W ostatniej serii gier pokonali Sporting 1:0 i zajęli trzecie miejsce w grupie. Dzięki temu zagrają w fazie pucharowej Ligi Europy!