SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów. Kamil Glik chwalony we francuskich mediach: "Monstrualna skała"

Liga Mistrzów. Kamil Glik chwalony we francuskich mediach: "Monstrualna skała"

13.04.2017, godz. 12:56
Kamil Glik
Kamil Glik foto: EAST NEWS

Francuskie media rozpływają się w zachwytach nad grą Kamila Glika (30 l.) w ćwierćfinałowym meczu z Borussią w Dortmundzie (3:2). Internetowe wydanie Eurosportu nazywa polskiego obrońcę... monstrualną skałą. "Podtrzymywał dom, gdy wiał mocno wiatr" - czytamy poetycki opis popisów Glika.

Glik za występ w pierwszym meczu o półfinał Ligi Mistrzów dostał notę "8". Wyżej oceniono tylko Kyliana Mbappé ("9"), strzelca dwóch goli dla Monaco. Polski stoper świetnie sobie radził w pojedynkach z Pierrem-Emerickiem Aubameyangiem, najgroźniejszym piłkarzem BVB.
- Mówicie, że dobrze zagrałem? Dziękuję, ale najważniejsze, że wygraliśmy - powiedział po meczu Glik francuskim dziennikarzom. A w czasie rozmowy z polskim Canal+ podzielił się ciekawymi obserwacjami na temat zachowania Łukasza Piszczka, po którego błędzie Borussia straciła jedną z bramek. Jego zdaniem zamach wyraźnie wpłynął na psychikę prawego obrońy. - Łukasz wyraźnie nie był sobą. Znamy się od lat, a ciężko było z nim porozmawiać. Nawet przez moment nie widziałem uśmiechu na jego twarzy. Ten zamach na piłkarzy Borussii to bardzo przykra. Ta sytuacja mogła dotknąć każdego z nas.
Rewanżowy mecz z Borussią w środę w Monaco. - Wygraliśmy i rewanż gramy u siebie. Szanse oceniam na 60 do 40 dla nas - stwierdził Glik.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: