SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów: Kamil Glik modli się o cud

Liga Mistrzów: Kamil Glik modli się o cud

09.05.2017, godz. 02:00
Kamli Glik
Radamel Falcao, Gonzalo Higuain i Kamil Glik podczas meczu Monaco–Juventus 0-2 foto:

Kamil Glik (29 l.) i Monaco będą próbowali dokonać dziś czegoś, co nie udało się jeszcze żadnej drużynie w historii Ligi Mistrzów - odrobić stratę dwóch bramek z przegranego u siebie meczu. Dla polskiego obrońcy to szczególne spotkanie, bo kibice Juve szykują mu "gorące" powitanie.

W fazie pucharowej Champions League 14 razy zdarzyło się, że zespół przegrał w domu 0:2. W takim przypadku nikomu tych strat nie udało się odrobić. Czy Monaco przejdzie do historii? Szanse wielkie nie są, bo Juventus jest w doskonałej formie. A Glik znów będzie miał piekielnie trudne zadanie, pilnując Gonzalo Higuaina, który strzelił dwa gole w pierwszym meczu.

Argentyńczyk ma szansę przejść do historii Juventusu jako piłkarz z największą liczbą bramek w jednym sezonie. 32 gole, które zgromadził do tej pory, dają mu trzecie miejsce ex aequo z Del Piero i Trezeguetem. Przed nimi są Ferenz Hirzer (35 goli, sezon 1925/26) i Felice Borel (37 bramek, 1933/34). Przed Higuainem w tym sezonie jeszcze może nawet sześć spotkań, więc szansa na świetny wynik całkiem spora.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: