Sport piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów: Kamil Glik na remis w Moskwie. Piszczek pomógł w zwycięstwie BVB [WYNIKI]

19.10.2016, godz. 07:52
Liga Mistrzów
Liga Mistrzów foto: internet

Nie licząc Polaków grających w Legii Warszawa z Realem Madryt, tylko Kamil Glik rozpoczął wtorkowe zmagania Ligi Mistrzów w wyjściowym składzie. Maciej Rybus nie wziął udziału w walce Lyonu z Juventusem, a Łukasz Piszczek wszedł dopiero w drugiej połowie. Pomógł Borussii wywieźć z Lizbony trzy punkty! Co z Marcinem Wasilewskim i Bartoszem Kapustką w Leicester City?

Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu CSKA Moskwa - AS Monaco. Jego ekipa znów wywalczyła punkty w końcówce spotkania! W poprzedniej kolejce to Polak strzałem z woleja uratował Monaco, ale tym razem wyręczyli go koledzy z ataku. Ważną bramkę na 1:1 zdobył w 88. minucie Bernardo Silva. Obronie Glika nie udało się zachować czystego konta, ale Monaco wciąż prowadzi w grupie E z pięcioma punktami.

Łukasz Piszczek nie wystąpił od pierwszego gwizdka w wyjazdowym spotkaniu ze Sportingiem. Trener Borussii Thomas Tuchel nie chciał ryzykować zdrowia naszego obrońcy, który wrócił ze zgrupowania kadry z lekką kontuzją. W drugiej połowie Piszczek bardzo przydał się zespołowi. W 68. minucie zmienił Marca Bartrę i pomógł kolegom utrzymać wynik 2:1 do samego końca. Borussia prowadzi w grupie F.

Maciej Rybus znalazł się poza kadrą Lyonu na mecz z Juventusem. Polak leczy kontuzję. Gospodarze pewnie żałowali, że nasz skrzydłowy musiał pauzować w tak ważnym spotkaniu. Choć goście z Turynu dostali czerwoną kartkę, to i tak potrafili wrócić do domu z trzema punktami. Jeśli chodzi o Wasilewskiego i Kapustkę to znów nie znaleźli się w kadrze meczowej Leicester City. "Lisy" pokonały FC Kopenhagę 1:0.

Liga Mistrzów (wtorek 18 października) wyniki:

Club Brugge - FC Porto 1:2
Bramki: Vossen 13 - Layun 70, Silva 90 (k)

Real Madryt - Legia Warszawa 5:1
Bramki: Bale 15, Jodłowiec 20 (s), Asensio 37, Vazquez 68, Morata 85 - Radović 22 (k) (RELACJA LIVE - KLIKNIJ)

Sporting CP - Borussia Dortmund 1:2
Bramki: Cesar 67 - Aubameyang 10, Weigl 43

Zakończyły się wszystkie wtorkowe mecze Ligi Mistrzów.

90' - FC Porto wygarnęło trzy punkty w doliczonym czasie gry! Silva trafił z karnego na 2:1 dla gości.

88' - Monaco znów wyrównało w samej końcówce! Ale niestety tym razem nie dzięki Glikowi. Do siatki CSKA trafił Silva.

85' - Morata strzela na 5:1 w meczu z Legią.

77' - Juventus, który gra w dziesiątkę, prowadzi z Lyonem! Cuadrado cudownie okiwał obrońcę przy linii i huknął w samo okienko!

70' - Layun wyrównał w spotkaniu Club Brugge - FC Porto. Goście mają cenny remis.

W meczu Bayer - Tottenham Chicharito był tak blisko bramki. Co za pech!

68' - A w tej samej grupie Sporting odrabia część strat po bezbłędnie wykorzystanym pośrednim rzucie wolnym.

68' - Real wygrywa z Legią już 4:1. Piękna akcja zmienników. Morata dośrodkował, a Vazquez z woleja huknął między nogami Malarza.

60' - Nie chcą na razie padać gole w drugich połowach. Najbardziej czekamy na trafienie Glika, który w poprzedniej kolejce Ligi Mistrzów cudownie uderzył z woleja! Dziś też uratuje Monaco, które przegrywa 0:1?

55' - W meczu Lyon - Juventus sędziuje Krzysztof Marciniak. Właśnie pokazał Leminie czerwoną kartkę! Nazbierało się piłkarzowi "Starej Damy". Nasz arbiter podjął słuszną decyzję.

46' - Gra została wznowiona.

Wyniki do przerwy:

PRZERWA. Zakończyły się pierwsze połowy na wszystkich stadionach.

43' - Borussia umacnia się na prowadzeniu w grupie F. Na 2:0 ze Sportingiem trafił Weigl.

41' - Nie ma już także 0:0 w Leicester. Ekipa Wasilewskiego i Kapustki (obaj poza kadrą) prowadzi za sprawą Mahreza.

39' - Sevilla przełamała bezbramkowy wynik w Zagrzebiu. Gola na 1:0 zdobył wypożyczony z Manchesteru City Samir Nasri.

A w meczu Lyon - Juventus szaleje legendarny Buffon. Tak obronił rzut karny!

37' - Kolejne bramki w Madrycie. Real prowadzi z Legią już 3:1 (Asensio).

35' - No i Monaco Glika już nie ma czystego konta. To sprawka Traore, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

32' - W pięciu meczach wciąż mamy bezbramkowe remisy. Najwięcej goli sypie się tak jak wszyscy podejrzewali, na Santiago Bernabeu.

25' - AS Monaco Kamila Glika na razie bardzo solidnie gra w defensywie. Piłkarze CSKA Moskwa wciąż nie mieli żadnej groźnej sytuacji.

Na pełną relację z meczu Real - Legia ZAPRASZAMY TUTAJ

22' - NIEBYWAŁE! Real - Legia 2:1!!! Radović trafił z rzutu karnego!

20' - Real wygrywa z Legią już 2:0. Tym razem strzelcem Marcelo.

15' - Legia po świetnym początku już przegrywa z Realem. Bale z łatwością zszedł do lewej nogi i nie dał Malarzowi żadnych szans strzałem w długi róg.

Tutaj wspomniana przepiękna bramka Aubameyanga:

13' - Prowadzi także Club Brugge z FC Porto. Vossen wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

10' - Mamy pierwszego gola! I od razu w grupie Legii. Borussia prowadzi ze Sportingiem 1:0 po cudownym lobie Aubameyanga.

5 minut za nami. Jeszcze nigdzie nie padła bramka. W Madrycie o dziwo też nie!

1' - ROZPOCZĘŁY SIĘ WSZYSTKIE MECZE!

Za 15 minut rozpoczną się wszystkie spotkania.

No i oczywiście Polaków w Legii, ale ten mecz relacjonujemy oddzielnie. Na relację LIVE ze spotkania Real - Legia ZAPRASZAMY TUTAJ

Z polskich piłkarzy zabraknie dziś jeszcze Macieja Rybusa w Olympique Lyon. Pauzuje przez kontuzję. Czyli na dobrą sprawę trzeba mieć dziś na uwadze tylko Glika.

Mistrz Anglii Leicester City znów bez Marcina Wasilewskiego i Bartosza Kapustki. Nie ma ich nawet na ławce rezerwowych :/ Niestety już zdążyliśmy się przyzwyczaić do takiego obrotu spraw.

Kamil Glik nie narzeka na żadne urazy i znów rozpocznie mecz Ligi Mistrzów w pierwszym składzie. Jego AS Monaco gra na wyjeździe z CSKA Moskwa.

W Borussii Dortmund na ławce usiadł Łukasz Piszczek, który nie doszedł jeszcze do pełnej dyspozycji po urazie, którego nabawił się w meczu Polska - Dania. Tuchel słusznie nie chce grać w pokera ze zdrowiem naszego prawego obrońcy.

Witamy i zapraszamy na multirelację LIVE ze wszystkich wtorkowych spotkań Ligi Mistrzów! U nas możecie na bieżąco sprawdzać wyniki, najciekawsze wydarzenia i śledzić poczynania polskich piłkarzy. Kto będzie dziś reprezentował nasz kraj w Champions League?
False 2997 True 1 2016-10-18 20:20:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora