Liga Mistrzów

Autor: Internet Liga Mistrzów

Liga Mistrzów: Kamil Glik na remis w Moskwie. Piszczek pomógł w zwycięstwie BVB [WYNIKI]

2016-10-19 9:52

Nie licząc Polaków grających w Legii Warszawa z Realem Madryt, tylko Kamil Glik rozpoczął wtorkowe zmagania Ligi Mistrzów w wyjściowym składzie. Maciej Rybus nie wziął udziału w walce Lyonu z Juventusem, a Łukasz Piszczek wszedł dopiero w drugiej połowie. Pomógł Borussii wywieźć z Lizbony trzy punkty! Co z Marcinem Wasilewskim i Bartoszem Kapustką w Leicester City?

Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu CSKA Moskwa - AS Monaco. Jego ekipa znów wywalczyła punkty w końcówce spotkania! W poprzedniej kolejce to Polak strzałem z woleja uratował Monaco, ale tym razem wyręczyli go koledzy z ataku. Ważną bramkę na 1:1 zdobył w 88. minucie Bernardo Silva. Obronie Glika nie udało się zachować czystego konta, ale Monaco wciąż prowadzi w grupie E z pięcioma punktami.

Łukasz Piszczek nie wystąpił od pierwszego gwizdka w wyjazdowym spotkaniu ze Sportingiem. Trener Borussii Thomas Tuchel nie chciał ryzykować zdrowia naszego obrońcy, który wrócił ze zgrupowania kadry z lekką kontuzją. W drugiej połowie Piszczek bardzo przydał się zespołowi. W 68. minucie zmienił Marca Bartrę i pomógł kolegom utrzymać wynik 2:1 do samego końca. Borussia prowadzi w grupie F.

Maciej Rybus znalazł się poza kadrą Lyonu na mecz z Juventusem. Polak leczy kontuzję. Gospodarze pewnie żałowali, że nasz skrzydłowy musiał pauzować w tak ważnym spotkaniu. Choć goście z Turynu dostali czerwoną kartkę, to i tak potrafili wrócić do domu z trzema punktami. Jeśli chodzi o Wasilewskiego i Kapustkę to znów nie znaleźli się w kadrze meczowej Leicester City. "Lisy" pokonały FC Kopenhagę 1:0.

Liga Mistrzów (wtorek 18 października) wyniki:

Club Brugge - FC Porto 1:2
Bramki: Vossen 13 - Layun 70, Silva 90 (k)

Real Madryt - Legia Warszawa 5:1
Bramki: Bale 15, Jodłowiec 20 (s), Asensio 37, Vazquez 68, Morata 85 - Radović 22 (k) (RELACJA LIVE - KLIKNIJ)

Sporting CP - Borussia Dortmund 1:2
Bramki: Cesar 67 - Aubameyang 10, Weigl 43