SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów: Kto będzie mógł wejść na stadion i zobaczyć mecz Legia - Real?

Liga Mistrzów: Kto będzie mógł wejść na stadion i zobaczyć mecz Legia - Real?

02.11.2016, godz. 10:51
Mecz Ligi Mistrzów Legia Warszawa Borussia Dortmund 0:6
foto: Super Express

UEFA podtrzymała decyzję i mecz Legia Warszawa - Real Madryt odbędzie się bez udziału kibiców. Przy Łazienkowskiej zasiądzie jednak garstka obserwatorów, którzy na żywo będą mogli obejrzeć wyczyny Cristiano Ronaldo i jego kolegów. Sprawdź kto znalazł się w gronie tych szczęśliwców.

To, że mecz Legia Warszawa - Real Madryt odbędzie się bez udziału kibiców jest konsekwencją zachowania chuliganów ze stolicy podczas spotkania z Borussią Dortmund. Udali się oni w kominiarkach pod sektor gości i rozpętali bójkę z ochroniarzami. W ruch poszedł gaz, a postronni obserwatorzy byli zszokowani tymi wydarzeniami. UEFA nie miała litości i postanowiła o zamknięciu stadionu przy ulicy Łazienkowskiej na rywalizację z Realem Madryt. Mistrzowie Polski mieli nadzieję, że odwołanie od decyzji przyniesie skutek, jednak ich marzenia zostały zabite. Oficjalnie już wiadomo, że 2 listopada na stadionie zasiądzie garstka widzów.

Przepisy europejskiej federacji futbolu wyraźnie określają kto będzie mógł wejść na obiekt. Przede wszystkim dziennikarze, którzy nie muszą martwić się o warunki swojej pracy. Oprócz nich maksymalnie 200 osób z biletami najwyższej kategorii z ekipy gości, maksymalnie 75 osób klubowych delegacji (w tym zawodnicy, którzy nie załapią się do meczowej kadry), policja i stewardzi, ludzie odpowiedzialni za infrastrukturę stadionową, maksymalnie 75 osób reprezentujących UEFA, a także partnerzy federacji z biletami VIP.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: