SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów: Legia jednak uniknie kary za burdy w Madrycie? UEFA odpowiedziała

Liga Mistrzów: Legia jednak uniknie kary za burdy w Madrycie? UEFA odpowiedziała

21.10.2016, godz. 10:44
Kibice Legii w Madrycie, Legia Warszawa
foto: EAST NEWS

Legia Warszawa już od jakiegoś czasu ma nie po drodze z UEFA, ale tym razem wydaje się, że jej przedstawiciele zlitowali się nad mistrzami Polski. Wiele wskazuje na to, że klub uniknie kar za burdy w Madrycie, bo... zajmowanie się wydarzeniami poza stadionem nie znajdują się w jurysdykcji tej organizacji.

Przed spotkaniem Legii z Realem w Madrycie w okolicy Estadio Santiago Bernabeu doszło do zamieszek i awantur z udziałem kiboli warszawskiego klubu, którzy starli się z miejscową policją. Na skutek tych wydarzeń kilka osób zostało rannych, zatrzymano też tych najbardziej agresywnych chuliganów. Przedstawiciele Legii natychmiast poinformowali, że zmieniają zasady dystrybucji biletów na mecze wyjazdowe i przyznali, że spodziewają się kar ze strony UEFA. Nawet tych najdotkliwszych, czyli wykluczenia z rozgrywek Ligi Mistrzów.

Ale wiele wskazuje na to, że nic takiego się nie wydarzy. Biuro prasowe UEFA poinformowało, że wszelkie wydarzenia mające miejsce poza stadionem nie znajdują się w jurysdykcji organizacji i nie będą wyciągane konsekwencje z nimi związane. Żadne informacje dotyczące awantur przed stadionem nie zostały zawarte w oficjalnych meczowych raportach, a trzeba też przyznać, że znajdujący się na trybunach fani Legii zachowywali się wzorowo dopingując przez całe spotkanie.

Poza powyższym oświadczeniem biura prasowego nie ma też żadnych informacji dotyczących tego, by Komisja Dyscyplinarna UEFA miała po raz kolejny wszcząć postępowanie wobec Legii. Oznacza to, że klub zapewne tym razem uniknie kary, chociaż jego przedstawiciele wciąż są pełni obaw - Regulamin Dyscyplinarny UEFA nie pozostawia żadnych wątpliwości. Na podstawie Art. 16 pkt. 1 klub może być pociągnięty do odpowiedzialności za wydarzenia, które mają miejsce na stadionie oraz wokół stadionu - przyznał na briefingu prasowym dyrektor klubu ds. PR i komunikacji Seweryn Dmowski.

Kibole, którzy brali udział w zamieszkach, kary jednak nie unikną. Ci, którzy zostali zatrzymani, staną wkrótce przed hiszpańskim wymiarem sprawiedliwości.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: