SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów. Legia Warszawa najmniej wartościowym klubem!

Liga Mistrzów. Legia Warszawa najmniej wartościowym klubem!

13.09.2016, godz. 17:07
Legia Warszawa
Legia Warszawa foto: EAST NEWS

Legia Warszawa nie ma czym straszyć rywali w Lidze Mistrzów. W jej kadrze jest mało piłkarzy szerzej znanych w Europie, co przekłada się na ich niską wycenę. Pod tym względem Legia jest na szarym końcu tegorocznej edycji Champions League. Drożsi są chociażby zawodnicy... Ludogorca Razgrad.

To, że Legia Warszawa jest najmniej wartościową drużyną w Lidze Mistrzów, łatwo można sprawdzić na portalu specjalizującym się w wycenach zawodników - transfermarkt.com. Piłkarze polskiej ekipy są łącznie warci 30,45 mln euro. Najcenniejszym zawodnikiem Legii o dziwo nie jest Nemanja Nikolić (3,5), a kupiony tego lata Vadis Odjidja-Ofoe (4,5). Z zawodników pierwszego składu najmniej warci są Arkadiusz Malarz i Michał Kopczyński (po 150 tysięcy euro).
Za Legią, pod względem wartości drużyny, plasują się takie zespoły jak: FC Kopenhaga (30,75 mln euro), FK Rostów (43,70) czy chociażby Ludogorec Razgrad (45,10).

Najdroższą drużynę ma grupowy rywal Legii - Real Madryt. "Królewscy" warci są łącznie aż 769,30 mln euro! Druga jest FC Barcelona (765,50), a trzeci Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim (582,23).

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: