SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów: Legia Warszawa w TVP!

Liga Mistrzów: Legia Warszawa w TVP!

26.06.2017, godz. 18:26
Legia Warszawa - Real Madryt
Vadis Odjidja foto: Tomasz Radzik/Super Express

Legia Warszawa za nieco ponad dwa tygodnie rozpocznie walkę w Lidze Mistrzów. Nasz przedstawiciel w tych elitarnych rozgrywkach w pierwszym swoim kwalifikacyjnym boju zmierzy się z fińskim IFK Mariehamn. Podopieczni Jacka Magiery będą zdecydowanym faworytem dwumeczu, a ich celem jest drugi z rzędu awans do fazy grupowej. Pierwsze spotkania w drodze do celu pokaże TVP na swoich dwóch kanałach.

Legia Warszawa nie powinna mieć większych problemów z przejściem IFK Mariehamn. Finowie to zespół z niespełna 12-tysięcznego miasteczka. Pod koniec ubiegłego roku drużyna ta sensacyjnie wygrała swoją ligę i została ochrzczona mianem małego Leicester City. W Skandynawii nie mają jednak wątpliwości, że Polaków należy się bać. Media w Finlandii zwróciły uwagę na fakt, że legioniści w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów zremisowali między innymi z Realem Madryt i to pokazuje ich potencjał.

W Legii jak na weselu. Kadrowicze przywitani przez kolegów chlebem i solą

Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie na północy Europy 12 lipca. Rewanż odbędzie się tydzień później - 19 lipca. Oba spotkania zostaną pokazane na dwóch kanałach telewizji publicznej. Potyczki Legii z Mariehamn pokaże zarówno TVP 1, jak i TVP Sport. Oprócz tego dostępny będzie także STREAM ONLINE na platformie sport.tvp.pl.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: