Sport piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów: Legia zremisowała z Realem 3:3! WIDEO

Liga Mistrzów: Legia zremisowała z Realem 3:3! WIDEO

02.11.2016, godz. 23:45
Legia Warszawa - Real Madryt

Real Madryt będzie musiał do ostatniej minuty walczyć choćby o punkt z Legią Warszawa? Taki scenariusz przed meczem postrzegany byłby jako science-fiction, ale takie są fakty. Mistrzowie Polski przegrywali 0:2, odrobili straty i w końcówce spotkania wyszli nawet na prowadzenie, ale goście zdołali wyrównać i ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3.

Na taki wieczór jak ten czekała cała Warszawa, a nawet cała piłkarska Polska. Na Łazienkowską w fazie grupowej Ligi Mistrzów przyjeżdżał triumfator ostatniej edycji rozgrywek - wielki Real Madryt - ale trybuny świeciły pustkami. UEFA w ten sposób ukarała mistrzów Polski za wybryki kiboli podczas spotkania z Borussią Dortmund, dlatego na żywo ten mecz obserwowała tylko garstka fanów z loży VIP.

Przed pierwszym gwizdkiem, podobnie zresztą jak przed meczem w Madrycie, spodziewano się wielkiego strzelania, jakie urządzi sobie Real. I o ile na Santiago Bernabeu faktycznie strzelił pięć bramek, to na Łazienkowskiej było zgoła inaczej. Choć zaczęło się dla gospodarzy fatalnie. Jeszcze przed upływem pierwszej minuty gola na 1:0 kapitalnym strzałem w okienko popisał się Gareth Bale i było 1:0. Gdy Karim Benzema trafił na 2:0 wydawało się, że teraz Real tylko się rozkręci i jeszcze mocniej rozstrzela Legię. Ale wtedy błysk geniuszu pokazał Vadis Odjidja-Ofoe. Belg balansem ciała zwiódł kilku rywali i fenomenalnym strzałem w okienko bramki pokonał Keylora Navasa, a na przerwę "Wojskowi" schodzili przegrywając tylko 1:2.

W drugiej połowie Real chyba nieco się wściekł, bo jeszcze mocniej przycisnął, ale im bardziej goście chcieli, tym mniej im wychodziło. A Legia znów zaskoczyła, bo zdołała doprowadzić do remisu. Strzałem czubkiem buta z dystansu popisał się Miroslav Radović i było 2:2, ale dla mistrzów Polski to było wciąż mało. Przez kolejne minuty Real atakował momentami z furią, ale gospodarze nie postawili w bramce przysłowiowego autobusu. Mądrze się bronili, a przy tym wyprowadzali świetne kontry, a jedna z nich zakończyła się golem. Wprowadzony w drugiej połowie Aleksandar Prijović znalazł się na skraju pola karnego i wyłożył piłkę do Thibauta Moulina, a ten pięknym strzałem nie dał szans Navasowi.

Niestety ekstaza legionistów nie trwała długo, bo już chwilę później wyrównał Mateo Kovacić, a do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Przed meczem remis 3:3 każdy z fanów stołecznej ekipy brałby w ciemno, ale teraz czuć chyba lekki niedosyt. Mimo to jeden zdobyty punkt może się okazać niezwykle ważny w kontekście walki o zajęcie 3. miejsca w grupie. Jeśli nie przydarzą się żadne niespodzianki (jeśli Sporting nie wygra z Realem, a Legia z Borussią), to w ostatniej kolejce fazy grupowej na Łazienkowskiej pomiędzy Legią a Sportingiem zostanie rozegrany bezpośredni mecz o 3. lokatę, czyli awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej.

LEGIA WARSZAWA - REAL MADRYT 3:3

Bramki: Odjidja-Ofoe 40, Radović 58, Moulin 83 - Bale 1, Benzema 35, Kovacić 85

Legia: Malarz - Bereszyński, Rzeźniczak, Pazdan, Hlousek - Moulin, Kopczyński - Guilherme, Odjidja-Ofoe (87. Jodłowiec), Radović (77. Prijović) - Nikolić (69. Kucharczyk)

Real: Navas - Carvajal, Nacho, Varane, Coentrao (78. Asensio) - Bale, Kroos, Kovacić, Ronaldo - Morata, Benzema (65. Vazquez)

False 3011 False 1 2016-11-02 20:30:00 True 30
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora