SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów TVP chce Champions League! Liga Mistrzów nie tylko w Polsacie?

TVP chce Champions League! Liga Mistrzów nie tylko w Polsacie?

25.05.2017, godz. 13:55
Liga Mistrzów
Liga Mistrzów foto: internet

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Polsat nabył prawa do transmitowania Ligi Mistrzów i to właśnie na tym kanale oglądać będziemy te prestiżowe rozgrywki w przyszłym sezonie. Ale teraz okazuje się, że o pokazywanie Champions League walczy też TVP! To byłaby z pewnością dobra informacja dla kibiców, którzy mogliby obejrzeć więcej meczów w otwartej telewizji.

Do tej pory rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy pokazywała platforma NC+, ale jak się dowiedzieliśmy od przyszłego sezonu rozgrywki te transmitować będzie Polsat. Jak na razie jest to informacja nieoficjalna, bo nie została wciąż potwierdzona. Mimo to kibice już zaczęli się szykować, że rywalizację na najwyższym europejskim poziomie będą musieli oglądać na innych kanałach, niestety także tych niedostępnych w otwartej telewizji.

Okazuje się jednak, że Polsat nie jest jedyną stacją, która może pokazywać Ligę Mistrzów. O uzyskanie sublicencji na transmitowanie rozgrywek stara się bowiem także TVP. Nie wiadomo, na jakiej zasadzie miała by funkcjonować taka współpraca i ile meczów pokazywałaby TVP, bo wszystko to wciąż jest w fazie planów. O całej sprawie poinformował serwis "Press.pl".

Telewizja Publiczna posiada prawa do transmisji dwóch najbliższych mundiali (2018 i 2022 rok) oraz mistrzostw Europy w 2020 roku, a według informacji portalu mogłaby się podzielić z Polsatem transmisją tych imprez w ramach rozliczenia za sublicencję do pokazywania Ligi Mistrzów. - Jak będziemy wiedzieli, kto wygrał, zaczniemy stosowne rozmowy - powiedział wicedyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski. Na rozwiązanie sprawy pozostaje więc jeszcze nieco poczekać.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: