Łukasz Piszczek

Autor: East News Łukasz Piszczek

Liga Mistrzów: Piszczek z awansem, Glik z asystą, dobry mecz Rybusa

2016-11-03 8:51

Środowe mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów przyniosły pierwsze rozstrzygnięcia w grupie, w której gra Legia Warszawa. Dzięki remisowi Polaków z Realem Madryt i swojemu zwycięstwu awans do kolejnej rundy przypieczętowała Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem. Dobre występy w swoich zespołach zanotowali także Kamil Glik i Maciej Rybus.

Borussia Dortmund w środę mierzyła się ze Sportingiem. Piłkarze BVB mieli w pamięci rywalizację z Portugalczykami z poprzedniej kolejki, którą wygrali co prawda 2:1, ale rywale sprawili im mnóstwo problemów. Dlatego Łukasz Piszczek i spółka nie myśleli nawet o zlekceważeniu przeciwnika i podeszli do spotkania bardzo skoncentrowani. Już w 12. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Ramos. Jak się później okazało było to trafienie na wagę trzech punktów i awansu do fazy pucharowej prestiżowych rozgrywek. Piszczek na boisku przebywał od 69. minuty.

Dobrze w swoich wyzwaniach poradzili sobie także inni reprezentanci Polski. Maciej Rybus i jego Olympique Lyon uratował w końcówce remis z faworyzowanym Juventusem Turyn, zachowując tym samym szanse na awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Polak na boisku przebywał przez 70 minut i może być bardzo zadowolony ze swojego występu. Równie dobrze, a może nawet lepiej, zagrał inny kadrowicz Adama Nawałki z francuskiego klubu. Kamil Glik miał spory udział w zwycięstwie AS Monaco nad CSKA Moskwa 3:0. Obrońca był nie tylko czujny w defensywie, lecz także groźny w ataku. To on asystował przy golu Germaina na 1:0. Trzy punkty zdobyte z Rosjanami sprawiły, że klub z Księstwa jest już bardzo bliski wyjścia z grupy. Glik rozegrał pełne 90 minut.