Sport piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów. PSG straciło pewne zwycięstwo z Arsenalem. Solidny Krychowiak

Liga Mistrzów. PSG straciło pewne zwycięstwo z Arsenalem. Solidny Krychowiak

13.09.2016, godz. 22:48
PSG - Arsenal
PSG - Arsenal foto: EAST NEWS

Paris Saint-Germain - Arsenal 1:1 w pierwszym meczu grupy A Champions League. Mistrzowie Francji dominowali przez całe spotkanie, ale nieskuteczność Edinsona Cavaniego i niefrasobliwość w jednej z akcji pozwoliły gościom wywieźć punkcik z Paryża. Grzegorz Krychowiak rozegrał solidne 80 minut.

Piłkarze Arsenalu koszmarnie rozpoczęli mecz w Paryżu! Wyszli na murawę jakby lekko zaspani, bo już w pierwszej akcji spotkania stracili gola. Prawym skrzydłem popędził Serge Aurier, dośrodkował w pełnym biegu, a zazwyczaj nieskuteczny Edinson Cavani strzelił gola już w 42 sekundzie! Urugwajczyk miał jeszcze dwie stuprocentowe okazje w pierwszej części gry, ale przypomniał kibicom o swojej nieporadności. Najpierw nie trafił na pustą bramkę, a później wywrócił się w polu karnym.

Podopieczni Arsene'a Wengera grali bez pomysłu. Środkiem nie mogli się przedrzeć, gdyż tam wszystkie piłki zabierał świetny Grzegorz Krychowiak. Ale w drugiej połowie meczu swoje szanse dalej marnował Cavani, co zemściło się w 78. minucie. Alexis Sanchez dopadł do piłki przed polem karnym i huknął nie do obrony! Chwilę później Polak zszedł z boiska. W ostatniej minucie jeszcze po czerwonej kartce dostali Marco Veratti i Olivier Giroud.

Remis 1:1 jest oczywiście lepszy dla Arsenalu, który z punktem na wyjeździe przeciwko najmocniejszemu rywalowi w grupie może na poważnie myśleć o pozycji lidera na koniec fazy grupowej.

Paris Saint-Germain - Arsenal 1:1 (1:0)
Cavani 1 - Sanchez 78

PSG: Areola - Aurier, Marquinhos, T Silva, Maxwell - Verratti, Krychowiak (80. Pastore), Rabiot (75. Motta) - Di Maria, Cavani, Matuidi

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Cazorla, Coquelin (73. Xhaka) - Iwobi, Oezil (86. Elneny), Oxlade-Chamberlain (64. Giroud) - Sanchez

Kartki: Veratti x2 (czerwona), Motta - Coquelin, Giroud x2 (czerwona)

KONIEC! Arsenal grał słabo, ale wywozi świetny wynik z Paryża! Tak trzeba traktować remis 1:1 na wyjeździe z ekipą Krychowiaka.

94' - CO TAM SIĘ STAŁO? Giroud i Veratti wylatują z boiska!

92' - "Żółtko" dla Motty za zagranie łokciem.

90' - Sędzia doliczył 4 minuty. Czy któraś ze stron skończy z trzema punktami?

88' - Giroud dostaje żółtą kartkę. Bliżej drugiej bramki Arsenal.

86' - Ostatnia zmiana w Arsenalu. Elneny za Oezila.

Cud, że coś wbił!

85' - Wenger znów przekombinował dziś ze składem. Nie grali od początku Giroud i Xhaka, to Arsenal prezentował się słabo. Po ich wejściu na skrzydło przeszedł Sanchez i od razu są efekty.

83' - IWOBI! Powinno być 2:1 dla Arsenalu! Przegrał pojedynek z bramkarzem.

Pięknie zmieścił!

80' - Schodzi Krychowiak. Za niego Pastore. Bardzo dobry mecz Polaka!

Pierwsza dobra okazja i od razu gol dla Arsenalu! Ależ przymierzył Chiljczyk. Zaraz wrzucimy wideo.

78' - ALE JEST 1:1! ALEXIS! CO ZA BOMBA!

77' - Mecz się powoli kończy, a Arsenal wciąż nie stworzył sobie ŻADNEJ klarownej sytuacji do strzelenia gola. Szokujące.

75' - W PSG Motta zmienia Rabiot. Krychowiak wciąż na boisku.

73' - Kolejna zmiana w Arsenalu. Xhaka zastąpił Coquelina.

71' - A Cavani marnuje kolejną setkę! To już trzecia w tym meczu! Nie rozgrzesza go nawet strzelona bramka.

68' - Krychowiak spokojnie reguluje tempo gry. Gdy trzeba, poda szybciej. Gdy szarżują goście, odbiera piłkę i zwalnia grę.

Czy ten Pan rozwiąże ofensywne problemy Arsenalu? Byłoby miło. Gol momentalnie ożywiłby to spotkanie!

64' - Wenger wreszcie reaguje. Za słabego Chamberlaina wchodzi Giroud.

63' - Zrobił się taki okres gry, że Krychowiak praktycznie zniknął nam z boiska. Obie drużyny wolą kontry skrzydłami niż grę przez środek.

61' - Dalej świetnie prezentuje się za to Aurier. Sieje istne spustoszenie po prawej stronie! Przed chwilą po jego uderzeniu piłka trafiła w boczną siatkę.

58' - Nic się nie klei gościom. Iwobi zawodzi, Sanchez nie wie, gdzie ma grać, Oezil niewidoczny... Tutaj muszą być szybkie zmiany.

55' - Di Maria wychodził sam na sam, ale niepotrzebnie szukał karnego! Sędzia nie dał się nabrać.

53' - Przez chwilę ładnie, bez przyjęcia wymieniali piłkę Kanonierzy, ale znów zabrakło napastnika do wykończenia akcji. Kiedy wejdzie Giroud?

50' - Dużo szybciej poruszają się goście po przerwie. Chyba Wenger kazał podkręcić tempo... Ale sytuacji bramkowych wciąż brak.

Obie ekipy bez zmian.

46' - Druga część meczu rozpoczęta!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! PSG zasłużenie prowadzi 1:0, a mogło wyżej. Krychowiak zaryglował środek pola. Czy Arsenal poprawi swoją grę po przerwie?

44' - Obrońcy Arsenalu nie wygrali jeszcze ani jednego pojedynku z rywalami - porażająca statystyka. Nic dziwnego, że gospodarze wchodzą w ich pole karne jak w masło.

42' - Krychowiak dziś rewelacyjnie łata dziury w kluczowych sytuacjach. Od czasu do czasu Arsenal urywa się z kontrą i wtedy Polak pokazuje ile jest wart. Przecina wszystko!

39' - Goście wreszcie odważniej atakują, z wykorzystaniem bocznych obrońców. Bellerin może rozwinąć skrzydła po prawej stronie, a sprinterem jest wybitnym.

Lewandowski i Milik już dziś trafili do siatki!

Tak można podsumować występ bramkarza Arsenalu :) Co on próbuje dziś złapać?

36' - Cavani nie trafił na pustą bramkę! Ospina za daleko wyszedł, ale napastnik PSG fatalnie przestrzelił!

34' - Chilijczyk jest bezradny na środku ataku. On uwielbia atakować ze skrzydła! Nic dziwnego, że fani Arsenalu już śpiewają piosenki o Oliveirze Giroud. Wejdzie w drugiej połowie? A może jeszcze w tej?

31' - Krychowiak pięknie skasował kontrę gości. Przechwycił podanie Sancheza.

30' - Arsenal wciąż ma ogromne problemy z dośrodkowaniami Auriera z prawej flanki. Mustafi tym razem wybił, ale tak, że prawie wpakował piłkę do własnej siatki!

26' - Coquelin ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Krychowiaku.

25' - Kanonierzy na razie szukają szczęścia po rzutach rożnych. Przed chwilą Mustafi uderzył głową nad bramką Areoli.

23' - Arsenal wreszcie uspokoił ten mecz i próbuje ataku pozycyjnego. Tyle że gościa grają daleko od bramki PSG - nie ma z tego groźnych sytuacji.

20' - Świetną robotę w środku pola wykonuje na razie Krychowiak. Goście przez to muszą próbować gry skrzydłami, a tam Iwobi oraz Chamberlain zawodzą.

17' - Na pierwszy rzut oka widać, że to PSG ma przewagę. Goście praktycznie nie wychodzą ze swojej połówki.

15' - A chwilę wcześniej z rzutu rożnego próbował wkręcić Di Maria! Ospina zorientował się w ostatniej chwili i wybił piłkę nad poprzeczkę.

Tak wyglądała bramka Cavaniego - nic, tylko wbić piłkę do siatki!

13' - Na razie kiepsko wygląda plan Wengera na ten mecz. Osamotniony z przodu Sanchez nie dostaje żadnych piłek, bo koledzy z pomocy gubią się przy rozegraniu.

10' - Veratti dostaje żółtą kartkę za pierwszy faul w tym meczu.

8' - A piłkarze PSG chcą iść za ciosem i szukają drugiej bramki. Przed chwilą blisko szczęścia był Marquinhos

5' - Goście szybko próbują naprawić fatalny początek. Od razu muszą zmienić taktykę na ten mecz.

Ależ otwarcie gospodarzy! Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Arsenalu i od razu gol! Cavani główką pokonał Ospinę.

1' - GOOOOl! 1:0 PSG!! CAVANI!

1' - GRAMY!

Piłkarze wychodzą na murawę. Za chwilę zaczynamy!

Już za 10 minut początek meczu!

Obrazki z szatni Arsenalu. Kanonierzy dziś w tradycyjnych, czerwono-białych strojach.

PSG jeszcze nigdy nie wygrało z Arsenalem. Być może Polak pomoże mistrzom Francji sięgnąć po historyczne zwycięstwo?

Krychowiak po raz pierwszy dostaje szansę gry dla PSG w wyjściowym składzie. Miejmy nadzieję, że nie zawiedzie, bo rywalizacja w środku pola jest ogromna! Wystarczy jeden słabszy mecz do dłuższego posiedzenia na ławce rezerwowych.

Jak prezentuje się z kolei skład PSG? Dla nas bardzo dobrze, bo od początku zagra Grzegorz Krychowiak!

Zaczynamy od składów. Arsene Wenger zaskoczył wszystkich i na ławce posadził największe asy! Od pierwszej minuty nie zagrają Petr Cech, Olivier Giroud, czy też Granit Xhaka. Francuz będzie miał z czego się tłumaczyć, jeśli Kanonierzy zaliczą dziś blamaż.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Ligi Mistrzów PSG - Arsenal!
False 2959 True 1 2016-09-13 19:46:49 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora