SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Robert Lewandowski: Chciałbym zagrać z Legią w Lidze Mistrzów, ale...

Robert Lewandowski: Chciałbym zagrać z Legią w Lidze Mistrzów, ale...

17.08.2016, godz. 14:50
Robert Lewandowski
foto: EAST NEWS

W środę Legia Warszawa rozpoczyna ostateczną walkę o Ligę Mistrzów. W fazie play-off musi wygrać dwumecz z irnaldzkim Dundalk. Choć rywal mistrza Polski jest postrzegany jako słaba ekipa, to Roberta Lewandowskiego martwi forma "Wojskowych". A to dlatego, że chciałby przyjechać do ojczyzny na mecz Champions League.

Robert Lewandowski i jego Bayern Monachium są pewni gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Legia Warszawa też by tego chciała. Może to jednak osiągnąć w prosty sposób - wystarczy wyeliminować w eliminacjach europejskiego kopciuszka, Dundalk. Drużyna z Irlandii przebojem wdarła się do fazy pla-off LM i miejmy nadzieję, że na tym zakończy swoją przygodę. Legia, choć nie zachwyca, nie może nie poradzić sobie z tak nisko notowanym rywalem. Gra toczy się o wielką kasę i... zadowolenie Lewandowskiego.

Polski napastnik w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznał, że chętnie trafiłby na Legię w fazie grupowej LM, dzięki czemu mógłby przyjechać do ojczyzny na spotkanie Champions League. "Lewy" nie skupia się jednak na niskiej klasie rywala, a słabej dyspozycji drużyny mistrza Polski. - Chciałbym przyjechać do Polski na mecz Ligi Mistrzów. Byłoby to niezłe przeżycie. Legia musi jednak wykonać jeszcze dwa kroki, a patrząc po ostatnich wynikach nie wygląda to najlepiej - komentował kapitan naszej kadry.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: