SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów. Robert Lewandowski mocny jak nigdy!

Liga Mistrzów. Robert Lewandowski mocny jak nigdy!

28.09.2016, godz. 02:00
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Robert Lewandowski foto:

Mecz Atletico - Bayern to największy hit środowej serii Ligi Mistrzów. Cały piłkarski świat czeka na pojedynek snajperów, Roberta Lewandowskiego (28 l.) i Antoine'a Griezmanna (25 l.).

Polak pręży muskuły przed starciem, ale nie ma się co dziwić: "Lewy" jest mocny jak nigdy. Zaliczył najlepszy początek sezonu w karierze i być może już dziś dopadnie wielką niemiecką legendę - Gerda Muellera.

W 53 meczach Ligi Mistrzów Lewandowski zdobył 33 bramki, tylko o jedną mniej niż fenomenalny Gerd. Dziś na stadionie Atletico Polak może dorównać legendzie, choć Hiszpanie mają nadzieję, że Bayern tym razem nie błyśnie. W artykule "Nie taki Bayern straszny poza Allianz Areną" dziennik "Marca" przypomina, że Bawarczycy wygrali tylko 2 z ostatnich 10 wyjazdowych meczów w Champions League. Również hiszpańska ziemia nie jest dla monachijczyków nazbyt szczęśliwa: jedynie dwie wygrane na 13 rozegranych tu meczów.

Z drugiej strony Hiszpanie zdają sobie jednak sprawę, że z Lewandowskim na szpicy Niemcy mogą poprawić te statystyki. Arbitrem tego meczu będzie Polak Szymon Marciniak.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: