Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów: Skromna zaliczka Sevilli przed rewanżem z Leicester City

Liga Mistrzów: Skromna zaliczka Sevilli przed rewanżem z Leicester City

22.02.2017, godz. 22:43
Sevilla - Leicester
Sevilla - Leicester foto: EAST NEWS

Sevilla pokonała u siebie Leicester City 2:1 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gospodarze mogą być na siebie wściekli, bo choć wygrali, to w momencie największej przewagi dali sobie wbić bramkę. Gole zdobyte na wyjeździe często są kluczowe w Champions League. Czy ta drobna wpadka będzie kosztowna dla Sevilli w rewanżu?

Leicester jest cieniem drużyny sprzed roku. Wciąż aktualny mistrz Anglii walczy o utrzymanie, a w Lidze Mistrzów potwierdził, że forma już dawno gdzieś uleciała. W 2017 roku "Lisy" nie odniosły ani jednego zwycięstwa (w regulaminowym czasie gry). Od pierwszej minuty starcia z Sevillą widać było, że ta statystyka nie ulegnie zmianie.

Gospodarze wyczuli słabość ekipy Claudio Ranieriego i rzucili się do ataku! Do przerwy mogli prowadzić 4:0, ale nie wykorzystali rzutu karnego, a na dodatek fantastycznie bronił Kasper Schmeichel. Jednak w 25. minucie nawet Duńczyk był bezradny. Strzał głową Sarabii był nie do obrony, podobnie jak bomba z drugiej połowy. W 63. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Correa.

Sevilla, zamiast dobić rywala, dała sobie wbić gola. Jamie Vardy skutecznie zakończył kontrę "Lisów" i wlał nadzieję w serca kibiców Leicester przed rewanżem.

Sevilla - Leicester City 2:1 (1:0)
Sarabia 25, Correa 63 - Vardy 73

Sevilla: S. Rico – Escudero, Lenglet (56. Carrico), Rami, Mariano – Vitolo (C), N'Zonzi, Nasri, Sarabia – Jovetić, Correa (64. Iborra)

Leicester: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Huth, Fuchs – Drinkwater, Ndidi – Albrighton (88. Amartey), Mahrez, A. Musa (59. Gray) – Vardy

Żółte kartki: Escudero, Carrico

Wystarczy, że Anglicy wygrają u siebie 1:0 i mają awans! Uda im się? Odpowiedź na to pytanie poznamy po spotkaniu rewanżowym, a za dziś już dziękujemy. Dobrej nocy.

KONIEC! Leicester grało słabo, przegrało z Sevillą, ale musi być zadowolone. Vardy wlał nadzieję w serca kibiców "Lisów". Porażka 1:2 na wyjeździe to przyzwoity wynik!

90' - Sędzia doliczył trzy minuty.

89' - Poprzeczka po strzale Ramiego! Mnóstwo szczęścia po stronie gości...

87' - Teraz próbował Jovetić, ale piłka po jego strzale odbiła się od nogi Hutha i minęła bramkę.

84' - Ale już gospodarze wybudzili się z tego chwilowego snu i szarżują na bramkę Duńczyka! Ten jednak dalej nie zawodzi. Jeśli nic już dziś nie wpuści, to Leicester wróci do domu z dobrym wynikiem.

80' - Po tym golu Sevilla zaczęła się gubić. Wreszcie mamy mecz na poziomie Ligi Mistrzów! Teraz to Leicester jest bliżej remisu, niż gospodarze trzeciego trafienia. Goście grają jak natchnieni!

Mała korekta. Nie Gray, a Drinkwater zaliczył asystę przy golu Leicester:

Wystarczyła jedna dobra akcja i goście wracają do gry! Zmiennik Gray kapitalnie popędził skrzydłem, dośrodkował do Anglika, a ten z bliskiej odległości pokonał Rico!

73' - 2:1! GOL DLA LEICESTER! Vardy - wywołaliśmy wilka z lasu!

72' - Gdzie są liderzy Leicester? Vardy i Mahrez mieli może po dwa kontakty z piłką w drugiej połowie. Ich spadek formy jest porażający!

Wtedy to już będzie po ptakach...

68' - Sevilla już szuka trzeciego trafienia. Czuje, że Leicester jest dziś bardzo słabe i chce rozstrzygnąć losy awansu już w pierwszym meczu.

Obrona Leicester zupełnie się pogubiła przy tym rozegraniu akcji bramkowej przez gospodarzy:

Całą robotę zrobił Jovetić. Znakomicie przyjął piłkę, poczekał, a na końcu wyłożył Correi jak na tacy, a ten strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie Sevilli!

63' - 2:0 SEVILLA! CORREA tym razem znalazł drogę do siatki!

61' - Jedna z nielicznych kontr gości zakończyła się niecelnym strzałem Drinkwatera. Anglik zupełnie nie przyłożył się do tej próby.

59' - Na zmianę zdecydował się także Ranieri. Gray zastąpił Musę.

56' - Pierwsza zmiana w Sevilli. Za kontuzjowanego Lengleta wszedł Carico.

53' - A Sevilla nie zwalnia tempa i dalej szturmuje bramkę Leicester. Przed chwilą bombę posłał Escudero, ale piłka zatrzymała się na ostatnim obrońcy.

50' - Wreszcie pokazał się Mahrez. W swoim stylu pokręcił obrońcami, ale co z tego, skoro dośrodkowanie było tragiczne...

46' - Druga połowa rozpoczęta.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Sevilla prowadzi tylko 1:0. Mogła znacznie wyżej, ale rewelacyjnie w bramce mistrzów Anglii spisuje się Kasper Schmeichel. Czy Duńczyk uratuje swoją drużynę także w 2. połowie? Przekonamy się po przerwie.

42' - Goście próbują wybić gospodarzy z rytmu ostrą grą. Od jakiegoś czasu piłkarze częściej leżą, niż grają w piłkę. Nie chcemy tego oglądać.

Gdzie te sprytne "Lisy"? Dziś nie da się patrzeć na Leicester.

38' - Correa nie ma dziś swojego dnia. Nie może pokonać Duńczyka, a próbował już wszystkiego! Chyba lepiej, aby oddawał piłkę do lepiej ustawionych kolegów.

35' - To trochę dziwne, ale Schmeichel może dziś wrócić do domu z bagażem kilku goli, a i tak będzie najlepszym zawodnikiem w swojej drużynie. Dziś broni wszystko! No prawie... Ale przy bramce na 1:0 nawet on nie mógł nic zrobić.

30' - Sevilla przejęła totalną kontrolę nad tym spotkaniem. Leicester nie ma żadnego pomysłu. Schowało się na własnej połowie i chyba czeka na wyrok...

Cudowna akcja Sevilli! Nie wiemy, co było ładniejsze - asysta czy gol?

Sarabia idealnie przyłożył głowę do dośrodkowania i nie dał żadnych szans bramkarzowi Leicester! Ten gol należał się gospodarzom od dłuższego czasu.

25' - 1:0 SEVILLA! SARABIA otworzył wynik spotkania!

24' - Ponownie genialnie bronił Schmeichel! Escudero soczyście uderzył piłkę lewą nogą, ale Duńczyk zdążył rzucić się w kierunku dalszego słupka. Gdyby nie on, goście już dawno przegrywaliby kilkoma bramkami!

22' - Krótko trwał lepszy okres gry Leicester. Znów wściekle atakuje Sevilla! Brakuje gospodarzom jedynie dokładnego podania w polu karnym. Częściej polują na faul i to im się wcześniej udało, ale jak się nie strzela z 11. metrów, to trudno myśleć o objęciu prowadzenia.

18' - Wybroniona "jedenastka" napędziła gości, którzy po raz pierwszy przez dłuższy czas zagościli na połówce Sevilli. Czekamy na pierwszy celny strzał Leicester.

Wyglądało to tak:

Fatalnie uderzył Correa - w sam środek. Duńczyk został w blokach i dobrze zrobił.

NIE MA GOLA! Schmeichel obronił strzał Correi z 11. metrów!

14' - KARNY DLA SEVILLI! Morgan wyciął rywala równo z trawą!

13' - I kolejna okazja dla ekipy z La Liga. Morgan minął się z piłką, ta wpadła pod nogi Joveticia, ale napastnik Sevilli nie był przygotowany do oddania strzału.

10' - Leicester nie istnieje. Gospodarze co chwila wpadają w pole karne "Lisów". Wynik 0:0 chyba nie utrzyma się zbyt długo.

7' - Ponownie Schmeichel w opałach! Tym razem przez... własnego obrońcę. Fuchs dosłownie strzelał na swoją bramkę, nie wiedzieć czemu, i tylko instynkt Duńczyka uratował gości przed stratą gola.

4' - I już rzucili się do ataku gospodarze! Sarabia postanowił sprawdzić bramkarza Leicester zza pola karnego i o mały włos nie wrzucił mu piłki za kołnierz!

1' - GRAMY!

Za 5 minut początek spotkania.

Formy obu zespołów w 2017 roku chyba nie wymagają żadnego komentarza - przepaść! Pytanie, czy ta przepaść będzie widoczna na murawie w Sewilli?

Jeszcze w poprzednim sezonie Jamie Vardy i Riyad Mahrez zachwycali, strzelali jak na zawołanie, a przez ostatnich kilka miesięcy... zawodzą na całej linii. Jeśli szybko nie wezmą się do pracy, to spadną z ligi. Ale dziś grają w Champions League. Może w tych rozgrywkach uda im się przełamać?

Skład Sevilli dużo mocniejszy i groźniejszy, ale nie bez powodu to właśnie gospodarze są bitym faworytem do zwycięstwa. Na boisku Sevilla będzie miała lepszych piłkarzy, przede wszystkim dlatego, że są w dużo lepszej formie od podłamanych rywali.

Zaczynamy od składów. Goście niestety bez Polaków, nawet na ławce rezerwowych. Claudio Ranieri nie powołał Bartosza Kapustki i Marcina Wasilewskiego na fazę pucharową :/.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Sevilla - Leicester!
False 3111 True 1 2017-02-22 20:30:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora