Sevilla - Leicester

Autor: East News Sevilla - Leicester

Liga Mistrzów: Skromna zaliczka Sevilli przed rewanżem z Leicester City

2017-02-22 23:43

Sevilla pokonała u siebie Leicester City 2:1 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gospodarze mogą być na siebie wściekli, bo choć wygrali, to w momencie największej przewagi dali sobie wbić bramkę. Gole zdobyte na wyjeździe często są kluczowe w Champions League. Czy ta drobna wpadka będzie kosztowna dla Sevilli w rewanżu?

Leicester jest cieniem drużyny sprzed roku. Wciąż aktualny mistrz Anglii walczy o utrzymanie, a w Lidze Mistrzów potwierdził, że forma już dawno gdzieś uleciała. W 2017 roku "Lisy" nie odniosły ani jednego zwycięstwa (w regulaminowym czasie gry). Od pierwszej minuty starcia z Sevillą widać było, że ta statystyka nie ulegnie zmianie.

Gospodarze wyczuli słabość ekipy Claudio Ranieriego i rzucili się do ataku! Do przerwy mogli prowadzić 4:0, ale nie wykorzystali rzutu karnego, a na dodatek fantastycznie bronił Kasper Schmeichel. Jednak w 25. minucie nawet Duńczyk był bezradny. Strzał głową Sarabii był nie do obrony, podobnie jak bomba z drugiej połowy. W 63. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Correa.

Sevilla, zamiast dobić rywala, dała sobie wbić gola. Jamie Vardy skutecznie zakończył kontrę "Lisów" i wlał nadzieję w serca kibiców Leicester przed rewanżem.

Sevilla - Leicester City 2:1 (1:0)
Sarabia 25, Correa 63 - Vardy 73

Sevilla: S. Rico – Escudero, Lenglet (56. Carrico), Rami, Mariano – Vitolo (C), N'Zonzi, Nasri, Sarabia – Jovetić, Correa (64. Iborra)

Leicester: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Huth, Fuchs – Drinkwater, Ndidi – Albrighton (88. Amartey), Mahrez, A. Musa (59. Gray) – Vardy

Żółte kartki: Escudero, Carrico