Marc Albrighton, Leicester City - Sevilla

Liga Mistrzów: Skrót meczu Leicester City - Sevilla [WIDEO]

2017-03-15 8:28

Mecz Leicester City - Sevilla był dla gospodarzy kolejnym, w którym mogli napisać następny rozdział pięknej historii. W zeszłym sezonie "Lisy" zostały sensacyjnym mistrzem Anglii i dostąpiły zaszczytu gry w Lidze Mistrzów. Wyszły z fazy grupowej, a w 1/8 finału trafiły na Sevillę. Choć pierwszy mecz z Andaluzyjczykami Leicester przegrało, to w rewanżu z nawiązką odrobiło straty i awansowało do ćwierćfinału. Zobacz gole i skrót meczu Leicester - Sevilla.

To była wspaniała noc dla wszystkich kibiców Leicester City. Po pierwszym meczu z Sevillą, w którym "Lisy" zagrały słabo, wydawało się, że Andaluzyjczycy nie będą mieli problemów, by awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Na własnym stadionie "Lisy" zagrały jednak koncertowo, a gol strzelony na wyjeździe okazał się bezcenny. Po trafieniach Wesa Morgana i Marca Albrightona to właśnie Anglicy zameldowali się w kolejnej fazie rozgrywek i kontynuują swój piękny sen o zawojowaniu Starego Kontynentu.

Bohaterem gospodarzy wtorkowych zmagań nie był jednak żaden ze strzelców goli. W osiemdziesiątej minucie przyjezdni mieli szansę na gola z jedenastu metrów. Jeśli Steven N'zonzi trafiłby do siatki, to mielibyśmy 2:1 i dogrywkę. Francuski piłkarz kongijskiego pochodzenia został jednak zatrzymany przez Kaspera Schmeichela, a wyczyn syna z wysokości trybun obserwował jego ojciec, legenda Manchesteru United, Peter.

Leicester City - Sevilla 2:0 (1:0)
Bramki: Morgan 27, Albrighton 54

Leicester: Schmeichel - Simpson, Huth, Morgan, Fuchs - Albrighton, Ndidi, Drinkwater, Mahrez (90. Amartey) - Okazaki (64. Slimani), Vardy

Sevilla: Rico - Mercado (46. Mariano), Pareja, Rami - Sarabia (46. Jovetić), Iborra, N'Zonzi, Escudero - Vitolo, Ben Yedder (68. Correa), Nasri

Żółte kartki: Vardy, Schmeichel, Ndidi, Mahrez - Vitolo

Czerwona kartka: Nasri (dwie żółte)