SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów: Sporting boi się... kiboli Legii. Policja w stanie gotowości

Liga Mistrzów: Sporting boi się... kiboli Legii. Policja w stanie gotowości

27.09.2016, godz. 17:12
Legia Warszawa, kibice
foto: EAST NEWS

Już dziś wieczorem na Estadio Jose Alvalade w Lizbonie odbędzie się spotkanie drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Sporting CP - Legia Warszawa. Tamtejsze media bardzo obawiają się przyjezdnych, ale nie piłkarzy, tylko... kibiców! Po zadymach, do jakich doszło w trakcie meczu "Wojskowych" z Borussią Dortmund podczas starcia ze Sportingiem miejscowa policja ma zostać postawiona w stan gotowości.

Sytuacji z meczu z Borussią przypominać chyba nie trzeba. Grupa agresywnych kiboli Legii próbowała wtargnąć na sektor zajmowany przez fanów gospodarzy. Doszło do zadymy, w ruch poszedł m.in. gaz łzawiący. UEFA nie zdecydowała się jeszcze podjąć żadnych kroków wobec warszawskiego klubu, ale to wystarczyło portugalskim mediom, by ostrzec Sporting przed przybyszami z Polski.

- Choć Legia otrzymała na ten mecz tylko 800 biletów, nie wiadomo do końca, ilu jej fanów zjawi się w Portugalii. Polacy znani są z różnych aktów wandalizmu i problemów, jakie sprawiają policji - można przeczytać w jednym z miejscowych portali.

Portugalczycy wspominają nie tylko awantury podczas meczu z Borussią, ale też 2012 rok, kiedy to Sporting mierzył się z Legią w 1/16 finału Ligi Europy. Wówczas też doszło do pewnych negatywnych incydentów z udziałem warszawskich kiboli.

W związku z tym podczas dzisiejszego meczu lizbońska policja ma zostać postawiona w stan gotowości. W okolicy stadionu im. Jose Alvalade zostanie wstrzymany ruch samochodowy, ponadto nie będzie też stojących tam zazwyczaj budek i straganów z napojami i przekąskami. Widać więc, że Sporting boi się Legii, ale niestety nie pod takim względem, jakbyśmy sobie tego życzyli...

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: