Celtic Glasgow - Manchester City, Liga Mistrzów

Liga Mistrzów: Strzelanina w Glasgow, zatrzymany Bayern. Wyniki środowych meczów i tabele grup

2016-09-29 10:45

Środowe mecze drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów stały na niezwykle wysokim poziomie, a kibice mieli w czym wybierać. Największą niespodzianką był remis Celtiku Glasgow z Manchesterem City 3:3, a Atletico Madryt po raz kolejny utarło nosa Bayernowi Monachium. Poza tym wszyscy faworyci zgodnie zgarnęli po trzy punkty. Sprawdź wyniki i tabele grup po środowych spotkaniach Champions League!

Najciekawiej zapowiadającym się środowym spotkaniem było z pewnością starcie w Madrycie, gdzie Atletico podejmowało Bayern Monachium. Polscy kibice mogli śledzić nie tylko poczynania Roberta Lewandowskiego, ale też Szymona Marciniaka, który był arbitrem tego meczu. Ekipa Diego Simeone po raz kolejny udowodniła, że ma patent na Bawarczyków, bo zdołała wygrać 1:0, a mogła nawet wyżej, gdyż rzutu karnego nie wykorzystał Antoine Griezmann.

Polscy fani z pewnością z uwagą obserwowali też starcie Napoli z Benfiką, bo od pierwszej minuty wybiegł tam Arkadiusz Milik. Były snajper Ajaksu Amsterdam najpierw zdobył gola z rzutu karnego, a później jeszcze zaliczył asystę. Ostatecznie Włosi pewnie wygrali to spotkanie 4:2. Bliskie wpadki było zaś PSG, które przegrywało na wyjeździe z Ludogorcem Razgrad, ale zdołało odwrócić losy spotkania. Grzegorz Krychowiak wszedł na boisko w 80. minucie.

Najciekawiej było jednak w meczach grupy "C". Celtic, który w pierwszej kolejce został rozgromiony przez Barcelonę 0:7 na własnym stadionie podejmował Manchester City Pepa Guardioli. Spodziewaliśmy się kolejnej wysokiej porażki Szkotów, tymczasem ci postawili się liderowi Premier League i po kapitalnym spotkaniu zremisowali 3:3. Dużo problemów z Borussią Moenchengladbach miała też FC Barcelona. Katalończycy długo przegrywali 0:1, ale po golach Ardy Turana i Gerarda Pique zdołali wywieźć z Borussia-Park komplet punktów.