SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów: Szymon Marciniak sędzią meczu Real Madryt - Borussia Dortmund

Liga Mistrzów: Szymon Marciniak sędzią meczu Real Madryt - Borussia Dortmund

05.12.2016, godz. 15:23
Szymon Marciniak
foto: EAST NEWS

Szymon Marciniak najwyraźniej cieszy się dużym zaufaniem środowiska sędziowskiego UEFA. Polski arbiter międzynarodowy został wytypowany do poprowadzenia środowego hitu Ligi Mistrzów Real Madryt - Borussia Dortmund. To spotkanie o dużym ciężarze gatunkowym, ponieważ zespoły powalczą o pierwsze miejsce w grupie F.

Szymon Marciniak podczas meczu Real Madryt - Borussia Dortmund będzie miał także asystentów z Polski. Na liniach arbitrowi z Płocka pomogą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Za bramkami znajdą się Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał, a z obowiązki sędziego technicznego spoczną na barkach Radosława Siejki. Marciniak po raz kolejny został wyróżniony przez UEFA, która coraz częściej stawia na niego w ważnych spotkaniach elitarnych rozgrywek.

W środę Real zagra z Borussią o pierwsze miejsce w grupie F. Oba zespoły awans do 1/8 finału mają już zapewniony i ani Sporting, ani Legia Warszawa nie są w stanie im go zabrać. Walka o zwycięstwo w grupie jest jednak bardzo istotna - zwycięzca trafi na teoretycznie słabszego rywala w fazie pucharowej. W pierwszym spotkaniu w Dortmundzie padł remis 2:2. Przed rewanżem to BVB jest w uprzywilejowanej sytuacji. Podopiecznym Thomasa Tuchela do awansu z pierwszego miejsca wystarczy remis.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: