SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów: ZADYMA w Madrycie! Kibole Legii starli się z policją [WIDEO]

Liga Mistrzów: ZADYMA w Madrycie! Kibole Legii starli się z policją [WIDEO]

18.10.2016, godz. 19:56
Kibole Legii starli się z hiszpańską policją
foto: Twitter

Niestety stało się to, czego obawiał się cały Madryt. Przed meczem Real - Legia w Lidze Mistrzów doszło do starć warszawskich kiboli z miejscową policją. Chuligani rzucali butelkami w funkcjonariuszy i ich atakowali, ci w odpowiedzi użyli broni gładkolufowej.

Przed meczem Realu z Legią w Lidze Mistrzów praktycznie wszystkie hiszpańskie media przestrzegały przed wyjątkowo agresywnymi kibolami z Polski. W Madrycie zmobilizowano ogromne siły policji i ochrony, które miały nie dopuścić do zamieszek i awantur, ale i tak doszło do tego, czego można się było spodziewać.

Już w trakcie dnia zatrzymano trzech kibiców, którzy awanturowali się w jednym z madryckich lokali. Niestety na tym jednak nie koniec, bo do nieprzyjemnych incydentów doszło też tuż przed meczem na ulicach w okolicy Estadio Santiago Bernabeu.

Chuligani w barwach Legii starli się bowiem z funkcjonariuszami. Najpierw w ruch poszły butelki, którymi kibole rzucali w stronę policjantów, później miało miejsce kilka bijatyk. Reagować musiała kawaleria, użyto także broni gładkolufowej. Pierwsze doniesienia mówią o rannych, ale nie są to informacje potwierdzone.

Jednocześnie prowadzący doping na Legii - "Staruch" - apelował o nie wnoszenie na stadion rac i innych materiałów pirotechnicznych. UEFA zaznaczyła, że jakiekolwiek złe zachowanie fanów mistrzów Polski podczas spotkania może skutkować o wiele gorszymi konsekwencjami dla klubu niż tylko zamknięcie stadionu.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: