Legia Warszawa, Liga Młodzieżowa UEFA

Autor: CYFRA SPORT

Liga Młodzieżowa UEFA: Legia dzielnie walczyła, ale Real minimalnie lepszy

2016-10-18 20:01

Zespół Legii Warszawa po raz kolejny pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie w Lidze Młodzieżowej UEFA. Co prawda tym razem nie udało się zdobyć ani jednego punktu, ale rywal był nie byle jaki, bo Real Madryt. Młodzi legioniści dwukrotnie skutecznie doganiali rywali, ale ostatecznie jednak przegrali 2:3.

W poprzedniej kolejce Ligi Młodzieżowej UEFA juniorzy Legii pokazali się ze znakomitej strony w Lizbonie, gdzie podejmowali Sporting. Tam byli od swoich portugalskich rówieśników lepsi, ale na kilkadziesiąt sekund przed końcem przegrywali 1:2. Rzutem na taśmę zdołali jednak wywalczyć remis i zdobyli historyczny punkt w rozgrywkach.

Przed meczem z Realem też nie widać było po nich większego stresu i kompleksów. Co prawda bardzo szybko stracili gola, bo już w 3. minucie, ale ani na moment się nie podłamali i konsekwentnie grali swoje. Mądrze przesuwali się w defensywie i groźnymi akcjami zaczepnymi zagrażali bramce gospodarzy, a efekt w postaci gola przyszedł w końcówce pierwszej połowy. Po świetnej zespołowej akcji wynik spotkania wyrównał Sandro Kulenović.

W drugiej części gry Real znów wyszedł na prowadzenie, ale i tym razem młodzi legioniści świetnie odpowiedzieli. Na 2:2 gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Mateusz Bondarenko. Niestety w 76. minucie Sebastian Szymański tak niefortunnie interweniował we własnym polu karnym, że wbił piłkę do siatki, a po raz trzeci Legia nie zdołała wyrównać. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla "Królewskich", ale podopieczni Piotra Kobiereckiego znów pokazali się w Europie z bardzo dobrej strony.

W tabeli pierwszy jest Real Madryt z siedmioma punktami. Legia z jednym "oczkiem" zajmuje ostatnią lokatę.

Real Madryt - Legia Warszawa 3:2

Bramki: Franchu 3, Gomez 61, Szymański 76 (sam.) - Kulenović 41, Bondarenko 65