SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Liga Młodzieżowa UEFA: Świetny występ i remis Legii w Lizbonie!

Liga Młodzieżowa UEFA: Świetny występ i remis Legii w Lizbonie!

27.09.2016, godz. 18:12
Legia Warszawa, Liga Młodzieżowa UEFA
foto: CYFRA SPORT

Świetny występ młodych piłkarzy Legii Warszawa w Lidze Młodzieżowej UEFA! Podopieczni Krzysztofa Dębka już w pierwszym meczu z Borussią Dortmund mimo porażki pokazali się z bardzo dobrej strony, ale to w Lizbonie zdobyli pierwsze punkty! Po dramatycznym spotkaniu i bramce w doliczonym czasie gry zremisowali ze Sportingiem 2:2. Ile byśmy dali, żeby dziś taki sam wynik powtórzyła pierwsza drużyna...

Młodzieżowy zespół Legii w pierwszym spotkaniu pokazał się z dobrej strony, choć przegrał 0:2 z Borussią Dortmund. W przeciwieństwie do kolegów z pierwszej drużyny podopieczni Krzysztofa Dębka dali z siebie wszystko i na boisku zostawili serce, a przy tym pokazali kilka bardzo ciekawych akcji, czym zaskarbili sobie sympatię śledzących mecz dziennikarzy, ekspertów i przede wszystkim kibiców.

Nie dziwne więc, że starcie ze Sportingiem w Lizbonie cieszyło się jeszcze większym zainteresowaniem. Legia klasę pokazała szczególnie w pierwszej połowie, która choć zakończyła się remisem 1:1, to była rozgrywana zdecydowanie pod dyktando gości. Młodzi piłkarze z Warszawy powinni spokojnie prowadzić, ale brakowało im zimnej krwi i skuteczności, co mogło zemścić się po przerwie. Wtedy też wyraźnie opadli z sił, a do głosu zaczęli dochodzić Portugalczycy i wyszli nawet na prowadzenie po kapitalnym strzale z dystansu. Goście się jednak nie poddali, a w ostatniej akcji meczu wspaniałą bramkę z woleja zdobył Miłosz Szczepański, który pokazał, że w przyszłości może stanowić o sile pierwszego zespołu. Dobrze wypadli też Konrad Michalak czy Bartłomiej Urbański, a przejęcie funkcji trenera dorosłej drużyny przez Jacka Magierę sprawia, że śmiało mogą myśleć, by wkrótce na stałe zagościć w LOTTO Ekstraklasie.

Młoda Legia po raz kolejny pokazała umiejętności, a przede wszystkim wielki charakter. Miejmy nadzieję, że choć po części dziś wieczorem nawiążą do nich starsi koledzy i tym razem nie przejdą obok meczu, a będą "gryźć trawę" do upadłego.

Liga Młodzieżowa UEFA

Sporting Lizbona - Legia Warszawa 2:2 (1:1)

Bramki: Marques 32, Moreira 79 - Kulenović 38, Szczepański 94

Gol Szczepańskiego na 2:2.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: