SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Łukasz Piszczek: Legia będzie wymagającym rywalem

Łukasz Piszczek: Legia będzie wymagającym rywalem

13.09.2016, godz. 18:52
Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek foto: EAST NEWS

Borussia Dortmund będzie pierwszym przeciwnikiem Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Nie ma co ukrywać, że faworytem będą wicemistrzowie Niemiec z Łukaszem Piszczkiem w składzie, lecz ten szanuje środowego rywala. - Legia po wielu latach awansowała do Ligi Mistrzów i na pewno będzie dla nas wymagającym rywalem - powiedział prawy obrońca reprezentacji Polski na konferencji prasowej.

Spotkaniem z Borussią Dortmund mistrzowie Polski rozpoczną rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Będzie to niezwykłe wydarzenie, ponieważ polscy kibice czekali długie 20 lat na awans naszej drużyny do tego elitarnego grona, o czym pamiętał prawy obrońca BVB i kadry Adama Nawałki. Przestrzegał również, że to nie będzie spacerek. - Legia po wielu latach awansowała do Ligi Mistrzów i na pewno będzie dla nas wymagającym rywalem. Trudno mi powiedzieć, czy będzie równie ciężko, co w naszej ostatniej przegranej potyczce z RB Lipsk. Mogę zapewnić, że jesteśmy dobrze przygotowani. Cieszę się, że udało nam się trafić na drużynę, która tak długo czekała na występ w tych rozgrywkach. Paru chłopaków z klubu pytało mnie, jak Legia radzi sobie w lidze oraz jakie były zmiany w drużynie. Odpowiedziałem, że kadrowo było sporo przetasowań, a w ekstraklasie również nie wygląda to najlepiej - mówił podczas spotkania z dziennikarzami Łukasz Piszczek.

Wcześniej przyszło mu rozgrywać tylko mecze towarzyskie w naszym kraju w tym właśnie z Legią czy Śląskiem Wrocław. Jednak jest świadomy celu, który został przed nimi postawiony i cieszy się na ponowną myśl o występach w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na Starym Kontynencie, ponieważ w zeszłym sezonie BVB grała w Lidze Europy. - W Polsce wcześniej grałem z Borussią sparingi, więc mniej więcej wiem czego się spodziewać. Nie ma dla mnie znaczenia, jak przywitają mnie kibice na stadionie. Przyjechaliśmy tutaj zaprezentować się z dobrej strony. Jesteśmy faworytem i na pewno będziemy chcieli zdobyć trzy punkty. Teraz rozgrywamy mecze we wtorki i środy, a nie w czwartek. To jest główna różnica. Gra w Lidze Mistrzów to na prawdę fantastyczne uczucie - dodaje Polak.

Sport.se.pl przeprowadzi relację LIVE ONLINE ze spotkania Legia Warszawa - Borussia Dortmund.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: