SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Mecz Barcelona - PSG do powtórki?! Petycja ma już 200 tys. podpisów!

Mecz Barcelona - PSG do powtórki?! Petycja ma już 200 tys. podpisów!

13.03.2017, godz. 21:46
FC Barcelona - PSG
foto: EAST NEWS

Nie milkną echa środowego meczu Ligi Mistrzów FC Barcelona - PSG.  Gospodarze wygrali 6:1 i mimo porażki 0:4 w pierwszym spotkaniu awansowali do kolejnej rundy. Zdaniem wielu obserwatorów sprzyjał im niemiecki sędzia Deniz Aytekin, który podjął kilka decyzji na na ich korzyść. Doszło do tego, że w sieci pojawiła się petycja o powtórzenie tego meczu z powodu błędów arbitra, a podpisało ją już ponad 200 tysięcy osób!

Po porażce 0:4 w Paryżu niewielu wierzyło, że Barcelonę stać na odrobienie strat i awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Mimo to zespół Luisa Enrique dokonał niemożliwego i w rewanżu na Camp Nou wygrał 6:1, a decydującego gola zdobył w ostatniej akcji meczu. Niestety po tym meczu pozostał spory niesmak, a to z powodu pracy niemieckiego sędziego Deniza Aytekina.

Arbiter podjął kilka bardzo kontrowersyjnych decyzji na korzyść "Barcy" i w znacznym stopniu przyczynił się do tego, że gospodarzom udało się wyeliminować PSG. Więcej o jego błędach pisaliśmy tutaj: Sędziowie pomogli Barcelonie w meczu z PSG?

Jak nietrudno się domyślić wielu fanów nie mogło się pogodzić z takim przebiegiem spotkania i awansem katalońskiej drużyny, a w sieci pojawiła się nawet petycja o... powtórzenie rewanżowego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów!

Autorzy przypominają wszystkie ich zdaniem kontrowersyjne sytuacje, w których arbiter gwizdał na korzyść gospodarzy. Nawet te, gdzie decyzje sędziów były prawidłowe, jak chociażby przy pierwszym golu Barcelony. Luis Suarez trafił do siatki w sposób zgodny z przepisami, tymczasem twórcy petycji twierdzą, że był na spalonym, co jest totalną bzdurą. Najciekawsze jest jednak to, że wniosku nie wystosowali kibice PSG, którzy w teorii powinni czuć się najbardziej poszkodowani, ale... "madritistas z całego świata" (fani Realu Madryt), jak czytamy w podpisie. W tej sytuacji nie powinno dziwić, że krytykują każdą decyzję sędziego, choćby była ona w pełni zasadna.

Pod petycją podpisało się już ponad 200 tysięcy internautów, a liczba ta wciąż rośnie. Mimo to powtórzenie meczu wydaje się być niemożliwe, bo stworzyło by precedens, który w przyszłości mógłby się okazać wielkim problemem dla UEFA.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: