SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Mecz Legia - Real bez kibiców. UEFA wycofała zarzut o rasizmie i dyskryminacji

Mecz Legia - Real bez kibiców. UEFA wycofała zarzut o rasizmie i dyskryminacji

30.09.2016, godz. 08:57
Oprawa na meczu Legia - Borussia
Oprawa na meczu Legia - Borussia foto: EAST NEWS

Mecz Ligi Mistrzów Legia Warszawa - Real Madryt odbędzie się bez udziału publiczności - tak postanowiła UEFA. Mistrz Polski oczywiście będzie się odwoływał od tej decyzji, ale mało kto wierzy w szczęśliwe zakończenie. Czy sytuacja ulegnie zmianie po tym, jak europejska federacja umorzyła jeden z sześciu zarzutów?

Po zamieszkach podczas spotkania Ligi Mistrzów Legia - Borussia UEFA postawiła mistrzowi Polski aż sześć zarzutów za: zamieszki na stadionie, odpalanie rac, wrzucanie przedmiotów na boisko, zablokowanie dróg ewakuacyjnych, niewystarczającą organizację meczu oraz zachowania rasistowskie. Najważniejszy jest ten ostatni. Europejska federacja bardzo surowo kara za dyskryminację rasową.

Dyrektor do spraw mediów i public relations w Legii Seweryn Dmowski poinformował na Twitterze, że UEFA zdecydowała się umorzyć postępowanie w tej sprawie. Warszawski klub nie będzie musiał więc odpowiadać za rasistowskie/dyskryminujące zachowania kibiców, gdyż takich podczas meczu z Borussią nie było. Nie zmienia to jednak faktu, że zostaje pięć zarzutów i szanse na pozytywne odwołanie od decyzji UEFA są nadal małe. Musi stać się cud, żeby Legia zagrała u siebie z Realem przy udziale publiczności.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: